Lider Tauron Ligi rozbity! Zwycięstwo drużyny Polki

Ekipa Imoco Volley Conegliano pokonała u siebie Developres Bella Dolina Rzeszów w meczu szóstej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzyń.

Ekipa Imoco Volley Conegliano pokonała u siebie Developres Bella Dolina Rzeszów 3:0 (25:20, 25:17, 25:16) w meczu szóstej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzyń. Polska drużyna zapewniła sobie awans do kolejnego etapu międzynarodowej rywalizacji z drugiego miejsca w grupie A.

Ekipa Imoco Volley Conegliano już od początku dominowała na boisku. Siatkarski włoskiego klubu na starcie wyszły na prowadzenie. Liderki Tauron Ligi próbowały znaleźć odpowiedź na skuteczną grę przeciwniczek. Mimo to drużyna, w której występuje Joanna Wołosz, okazała się zbyt mocna. Developres przegrał pierwszego seta 20:25.

Druga część spotkania także nie ułożyła się po myśli polskiej ekipy. Siatkarki klubu z siedzibą w Conegliano bardzo dobrze grały w ofensywie. Na parkiecie wyróżniała się Isabelle Haak, która w dwóch setach zdobyła w sumie 11 punktów. Drużyna z Rzeszowa w drugim secie zdołała zdobyć zaledwie 17 punktów.

Ostatnia partia tego spotkania była podobna do dwóch poprzednich. Drużyna występująca na co dzień w Tauron Lidze nawet była w stanie na chwilę wyjść na prowadzenie. Mimo to ekipa z Półwyspu Apenińskiego nie miała zamiaru oddawać za dawno tego zwycięstwa. Gospodynie wygrały trzeciego seta  25:16 i tym samym sięgnęły po zwycięstwo w meczu szóstej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzyń.

Była to druga porażka ekipy Developres Bella Dolina w tym sezonie europejskiego pucharu. Zespół z Rzeszowa zajął drugie miejsce w grupie A z 11 punktami na koncie i tym samym zapewnił sobie awans do kolejnego etapu Ligi Mistrzyń.

Imoco Volley Conegliano - Developres Bella Dolina Rzeszów 3:0 (25:20, 25:17, 25:16)

Imoco Volley Conegliano: Joanna Wołosz, Isabelle Haak, Robin De Kruijf, Sarah Fahr, Kathryn Plummer, Kelsey Robinson Cook – Monica De Gennaro (libero) – Federica Squarcini, Alessia Gennari, Marina Lubian, Stephanie Samedy

Developres Bella Dolina Rzeszów: Katarzyna Wenerska, Gabriela Orvosova, Weronika Centka, Magdalena Jurczyk, Jelena Blagojevic, Ann Kalandadze - Aleksandra Szczygłowska (libero) – Izabella Rapacz, Julia Bińczycka, Weronika Szlagowska, Anna Obiała, Katarzyna Bagrowska.