Niesamowita Pia Skrzyszowska! Pobiła rekord (WIDEO)

Pia Skrzyszowska

Pia Skrzyszowska zajęła pierwsze miejsce w biegu na 60 metrów przez płotki podczas ORLEN Copernicus Cup 2023. Polka przekroczyła linię mety z czasem 7.79 s. Tym samym pobiła rekord mityngu.

Wyścig był bardzo wyrównany. Do ostatniej chwili nie było wiadomo, która zawodniczka zajmie pierwsze miejsce. Mimo to Skrzyszowska była w stanie pokonać wszystkie swoje przeciwniczki. Drugie miejsce zajęła sprinterka z Finlandii Reetta Hurske. Na trzeciej pozycji uplasowała się natomiast pochodząca z Jamajki Britany Anderson.

Skrzyszowska przekroczyła linię mety z czasem 7.79 s. Warto zaznaczyć, że tym samym Skrzyszowska pobiła rekord mityngu, czyli 7,81 s.

- Cieszę się, że potwierdziłam formę i otarłam się o rekord Polski - powiedziała Skrzyszowska po wyścigu.

Przypomnijmy, że w tym biegu młoda zawodniczka była blisko pobicia rekordu Polski. Do tego wyjątkowego osiągnięcia zabrakło jej zaledwie dwóch setnych sekundy.