Porażka Chemika Police w meczu na szczycie Ligi Mistrzyń

Grupa Azoty Chemik Police z porażką w Lidze Mistrzyń

Siatkarki Grupa Azoty Chemika Police przegrały w Szczecinie mecz szóstej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów z zespołem Eczacibasi Dynavit Stambuł 1:3 (28:26, 18:25, 23:25, 22:25). Polski zespół awansował do kolejnej rundy europejskiego pucharu z drugiego miejsca w grupie.

Środowe spotkanie Grupa Azoty Chemik Police - Eczacibasi Dynavit Stambuł poprzedziła minuta ciszy. W ten sposób siatkarki uczciły pamięć ofiar trzęsienia ziemi, które nawiedziło Turcję.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Gra toczyła się punkt za punkt. Siatkarki Chemika przez chwilę prowadziły nawet czterema "oczkami", ale ekipa z Turcji była w stanie odrobić stratę. Do końca nie było wiadomo, która drużyna sięgnie po zwycięstwo w pierwszym secie. Ostatecznie drużyna z Polic wygrała tę część spotkania 28:26.

Kolejna partia była o wiele bardziej jednostronna. Ekipa występująca na co dzień w Tauron Lidze po zwycięstwie w pierwszym secie zaczęła się gubić. Siatkarki klubu Eczacibasi Dynavit Stambuł dominowały na boisku. Mistrzynie Polski nie były w stanie znaleźć odpowiedzi na dobrą grę przeciwniczek, przez co przegrały drugiego seta 18:25.

Porażka w drugiej partii zadziałała na siatkarki z polskiego klubu jak kubeł zimnej wody. W kolejnej części meczu prezentowały się już o wiele lepiej. Swoją grą wyróżniała się Jovana Brakocevic-Canzian. Atakująca była odpowiedzialna za sporą część punktów zdobytą przez ekipę z Polic. Zawodniczki tureckiej drużyny jednak nie miały zamiaru spuszczać nogi z gazu. Drużyna Eczacibasi Dynavit Stambuł mimo dobrej postawy Chemika wygrała trzeciego seta, tracąc w tym czasie 23 punkty.

Ostatnia część tego starcia przebiegała pod dyktando siatkarek tureckiego klub, które szybko wyszły na kilkupunktowe prowadzenie. Podopieczne Radosław Wodzińskiego już od początku seta musiały gonić wynik. Gospodynie kilka razy były blisko wyrównania, ale przewaga przeciwniczek okazała się zbyt duża. Chemik poległ w czwartym secie i tym samym przegrał mecz szóstej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzyń.

Mimo porażki Chemik zapewnił sobie awans do kolejnej rundy europejskiego pucharu. Polski klub zajął drugie miejsce w grupie E z dziesięcioma punktami na koncie.

Grupa Azoty Chemik Police - Eczacibasi Dynavit Stambuł 1:3 (28:26, 18:25, 23:25, 22:25)

Grupa Azoty Chemik Police: Fabiola de Sousa, Martyna Czyrniańska, Agnieszka Korneluk, Jovana Brokacevic-Canzian, Martyna Łukasik, Iga Wasilewska oraz Maria Stenzel (libero), Maira Cipriano, Marlena Kowalewska, Natalia Mędrzyk

Eczacibasi Dynavit Stambuł: Laura Heyrman, Maja Ognjenovic, Tijana Boskovic, Sinaed Jack, Sailha Sahin, Irina Voronkova oraz Simge Sebenem (libero), Yesemin Gueveli, Yaprak Erkek, Elif Sahin.