Siatkarze Ślepska wskoczyli do ósemki! Co na to Nysa?

Czarni - Ślepsk 0:3.

Cerrad Enea Czarni Radom przegrali ze Ślepskiem Malow Suwałki 0:3 w meczu 24. kolejki PlusLigi. Drużyna Dominika Kwapisiewicza o jeden punkt przeskoczyła w tabeli PSG Stal. Drużyna z Nysy zagra w tej kolejce na wyjeździe z Aluron CMC Wartą Zawiercie. Walka o play-off zapowiada się niezwykle interesująco!

Spotkanie lepiej rozpoczęli suwalczanie (3:6), ale później przewagę na moment uzyskali gospodarze (11:9). Dalsza część seta to wyrównana walka obu drużyn; żadna ze stron nie była w stanie zbudować znaczącej zaliczki i seta rozstrzygnęła gra na przewagi. Skuteczne ataki Pawła Halaby i Mirana Kujundzicia dały zwycięstwo Ślepskowi (25:27).

W drugiej odsłonie goście znów zaliczyli udane otwarcie (2:6), ale Czarni błyskawicznie odrobili straty (8:8). W środkowej części seta znów przewagę zaczęli budować goście (10:12, 14:19). Radomianie popełniali sporo błędów, nie byli też w stanie wykorzystać słabego przyjęcia Ślepska. Końcówka seta pod kontrolą przyjezdnych. Przestrzelona zagrywka Czarnych ustaliła wynik na 19:25.

Podobnie jak w poprzednich partiach, w trzecią również lepiej rozpoczęli goście z Suwałk (0:3, 4:8). Tym razem jednak nie pozwolili rywalom na złapanie kontaktu. Asem popisał się Matias Sanchez (7:13), a w dalszej części seta suwalczanie spokojnie zmierzali po zwycięstwo (9:16, 11:17). W końcówce dwa asy serwisowe dołożył Cezary Sapiński (14:23). Spotkanie zamknął skutecznym atakiem Paweł Halaba (16:25).

Skrót meczu Czarni - Ślepsk:

Najwięcej punktów: Bartosz Firszt (17), Damian Schulz (13), Paweł Rusin (11) – Czarni; Bartosz Filipiak (18), Miran Kujundzić (11) – Ślepsk. MVP: Matias Sanchez.

Cerrad Enea Czarni Radom – MKS Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (25:27, 19:25, 16:25)

Czarni: Piotr Łukasik, Bartłomiej Lemański, Damian Schulz, Paweł Rusin, Timo Tammemaa, Wiktor Nowak – Maciej Nowowsiak (libero) oraz Bartosz Firszt, Matthew West, Daniel Gąsior. Trener: Paweł Woicki.
Ślepsk: Miran Kujundzic, Andreas Takvam, Bartosz Filipiak, Paweł Halaba, Cezary Sapiński, Matias Sanchez – Mateusz Czunkiewicz (libero). Trener: Dominik Kwapisiewicz.

Wyniki meczów 24. kolejki PlusLigi:

2023-02-09: Indykpol AZS Olsztyn – Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (14:25, 22:25, 25:22, 32:34)
2023-02-10: Cerrad Enea Czarni Radom – MKS Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (25:27, 19:25, 16:25)
2023-02-11: Jastrzębski Węgiel – Projekt Warszawa (sobota, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2023-02-11: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Barkom Każany Lwów (sobota, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-02-11: LUK Lublin – Trefl Gdańsk (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-02-12: Aluron CMC Warta Zawiercie – PSG Stal Nysa (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2023-02-12: PGE Skra Bełchatów – Cuprum Lubin (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-02-12: GKS Katowice – BBTS Bielsko-Biała (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).