EBL: Emocje w Ostrowie Wielkopolskim! Górą BM Stal

Po emocjonującej końcówce BM Stal Ostrów Wielkopolski pokonała Polski Cukier Start Lublin 78:74 w jedynym piątkowym meczu Energa Basket Ligi.

Przyjezdni weszli w to spotkanie z ogromną energią! Świetnie spisywali się Scoochie Smith, Gabe DeVoe oraz Mateusz Dziemba i dość szybko mieli 12 punktów przewagi. Gospodarze z kolei mieli ogromne problemy w ataku, a jedynym graczem, który to przełamywał był Damian Kulig. Ostatecznie dzięki trafieniu Michała Krasuskiego po 10 minutach było 13:26! Adonis Thomas i Ojars Silins już od początku drugiej kwarty starali się odrabiać straty. Po późniejszej akcji Aigarsa Skele zbliżyli się na trzy punkty, a do remisu doprowadził Silins. Spotkanie teraz zdecydowanie się wyrównało! Ostatecznie dzięki efektownej akcji wykończonej przez Kuliga pierwsza połowa zakończyła się remisem po 38.

Dwie trójki Jakuba Garbacza na początku trzeciej kwarty ustawiały w lepszej sytuacji zespół trenera Andrzeja Urbana. Po późniejszych rzutach z dystansu Damiana Kuliga i Nemanji Djurisicia przewaga wzrosła do 11 punktów! Drużyna z Lublina odpowiedziała małą serią 0:6 i po wsadzie Klavsa Cavarsa nadal była w grze. Ostrowianie kontrolowali jednak wydarzenia na parkiecie, po 30 minutach prowadzili 60:53. Zaraz na początku kolejnej części meczu dzięki trafieniu Troya Barniesa Polski Cukier Start zbliżył się jeszcze na trzy punkty. Później udało im się zmniejszyć straty nawet do dwóch punktów dzięki akcji Mateusza Dziemby. Do remisu następnie doprowadził Scoochie Smith, a przewagę dawał Gabe DeVoe! Kluczowe akcje należały jednak do Jakuba Garbacza i Mateusza Zębskiego. Dodatkowo, w końcówce świetną akcję wykończył jeszcze Damian Kulig i to BM Stal wygrała ostatecznie 78:74.

Najlepszym graczem gospodarzy był Jakub Garbacz, który rzucił 21 punktów. W ekipie gości wyróżniał się Scoochie Smith z 23 punktami, 4 zbiórkami i 4 asystami.

BM Stal Ostrów Wlkp. - Polski Cukier Start Lublin 78:74 (13:26, 25:12, 22:15, 18:21)

BM Stal Ostrów Wlkp.: Jakub Garbacz 21, Damian Kulig 15, Nemanja Djurisic 13, Aigars Skele 11, Ojars Silins 7, Adonis Thomas 4, Aleksander Załucki 3, Joshua Perkins 2, Mateusz Zębski 2.

Polski Cukier Start Lublin: Dayshon Smith 23, Mateusz Dziemba 13, Gabe DeVoe 12, Klavs Cavars 11, Cleveland Melvin 9, Michał Krasuski 2, Roman Szymański 2, Troy Barnies 2.