Fortuna 1 Liga: Pewne zwycięstwo Wisły na otwarcie rundy wiosennej

Od zwycięstwa Wisła Kraków rozpoczęła rok 2023 w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi. "Biała Gwiazda" pokonała u siebie 2:0 Apklan Resovię Rzeszów. Gole dla ekipy z Krakowa strzelili Boris Moltenis i Luis Fernandez.

Podopieczni Radosława Sobolewskiego wyszli na prowadzenie w 16. minucie gry. David Junca zacentrował piłkę w pole karne. Tam najlepiej zachował się Moltenis. Francuz trącił futbolówkę, następnie ta odbiła się od jednego z obrońców Resovii i wpadła do bramki. W kolejnych minutach Wisła kontrolowała przebieg gry i utrzymywała optyczną przewagę.

Na 2:0 gospodarze podwyższyli w 36. minucie spotkania. Szybki atak precyzyjnym strzałem w róg bramki zakończył Fernandez. Do przerwy "Biała Gwiazda" prowadziła dwiema bramkami.

Po zmianie stron obraz się nie zmienił. Rzeszowianie nie mieli pomysłu, jak przebić się przez defensywę Wisły i zdobyć bramkę kontaktową. Natomiast piłkarze z Krakowa nie forsowali tempa i dążyli do utrzymania korzystnego rezultatu. Ta sztuka im się udała. 'Biała Gwiazda" wygrała i zbliżyła się do strefy barażowej. Tuż nad Wisłą w tabeli znajdują się Arka Gdynia i Bruk-Bet Termalica. Obie ekipy swoje mecze rozegrają odpowiednio w sobotę i niedzielę.

Wisła Kraków - Apklan Resovia Rzeszów 2:0 (2:0)

Bramki: Moltenis 16, Fernandez 36