MŚ w biathlonie: Herrmann-Wick najlepsza w sprincie, Polki daleko

Biathlonista gospodarzy Denise Herrmann-Wick wygrała sprint na 7,5 km w mistrzostwach świata w niemieckim Oberhofie. Drugie miejsce zajęła Szwedka Hanna Oeberg, a trzecie jej rodaczka Linn Persson. Joanna Jakieła była 51., Anna Mąka - 54., 56. Kamila Żuk, a 74. Natalia Sidorowicz74.

Wszystkie medalistki były bezbłędne w dwóch strzelaniach. Herrmann-Wick wygrała z Oeberg różnicą nieco ponad dwóch sekund. Persson do triumfatorki straciła 26,2 sekundy.

Jakieła w pierwszym strzelaniu była bezbłędna, ale po drugim musiała biegnąć dwie karne rundy. Mąka w pierwszej próbie była bezbłędna, natomiast w drugiej popełniła jeden błąd. Żuk w sumie w dwóch strzelaniach trzykrotnie spudłowała, a Sidorowicz w pierwszym strzelaniu była bezbłędna, ale w drugim dwukrotnie się pomyliła.

W sobotę odbędzie się sprint mężczyzn na 10 km. Mistrzostwa potrwają do 19 lutego. Nie są zaliczane do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.