Ruch olimpijski wesprze milionem dolarów ofiary trzęsienia ziemi

Inne
Ruch olimpijski wesprze milionem dolarów ofiary trzęsienia ziemi
fot. PAP

Ruch Olimpijski ogłosił fundusz nadzwyczajny w wysokości ponad miliona dolarów na pomoc społeczności olimpijskiej, uchodźcom i przesiedleńcom na obszarach dotkniętych trzęsieniem ziemi w Turcji i Syrii - podaje strona Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Po tragicznym w skutkach trzęsieniu ziemi, które niedawno nawiedziło Turcję i Syrię, Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl), Azjatycka Rada Olimpijska (OCA), Europejski Komitet Olimpijski (EOC) i Olimpijska Fundacja na rzecz Uchodźców (ORF) przekażą łącznie ponad milionów dolarów na pomoc społeczności olimpijskiej na obszarach dotkniętych klęską żywiołową. MKOl i OCA przekażą po 250 tys. USD, EOC zaoferował 250 tys. euro, a ORF dołoży 260 tys. USD na natychmiastową pomoc w nagłych wypadkach dla miejscowej ludności i uchodźców przebywających w Turcji.

 

„Z wielkim smutkiem dowiedzieliśmy się o ofiarach śmiertelnych i zniszczeniach spowodowanych przez trzęsienie ziemi, które nawiedziło południowo-wschodni region Turcji i Syrii. Rozmawiałem z prezydentami narodowych komitetów olimpijskich Turcji i Syrii. Niestety, wśród ofiar jest wielu sportowców i członków społeczności olimpijskiej, podczas gdy wielu innych straciło swoje domy, a infrastruktura sportowa została poważnie uszkodzona” – powiedział przewodniczący MKOl Thomas Bach.

 

Pomoc zostanie przekazana do siedmiu najgęściej zaludnionych miast w Turcji, w tym do obszarów najbardziej dotkniętych trzęsieniem ziemi. Do tych miast zaliczane są Mersin, Sanliurfa i Adana.

 

Pomoc humanitarna koncentruje się na jak najszybszym dostarczeniu odzieży, koców, żywności i namiotów.

 

Poniedziałkowe trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,8 dotknęło południową Turcję i Syrię. W obu krajach zginęło ponad 23 700 osób. Liczba ofiar, w tym rannych, stale rośnie.

PW, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie