Finał KMŚ 2023: Real Madryt - Al-Hilal. Relacja i wynik na żywo

Czas na wielki finał tegorocznych Klubowych Mistrzostw Świata. W Maroku o to trofeum powalczą Real Madryt oraz saudyjskoarabski Al-Hilal. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

O ile udział Realu w finale nie budzi żadnego zaskoczenia, to znalezienie się w nim Saudyjczyków jest nie lada sensacją. Drużyna z Arabii pokonała w półfinale faworyzowane brazylijskie Flamengo 3:2, a wcześniej poradziła sobie z marokańskim Wydadem.

Co ciekawe, niewiele brakowało, aby Al-Hilal nie stworzył pięknej historii dla swojego klubu, ponieważ gospodarze turnieju prowadzili aż do 94. minuty. Wówczas do wyrównania doprowadził Mohamed Kanno, który wykorzystał rzut karny. Ten sam piłkarz otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę na początku dogrywki. Al-Hilal zdołał jednak doprowadzić do konkursu jedenastek, w których okazał się nieomylny.

Real zmagania w Klubowych Mistrzostwach Świata rozpoczął od półfinału, w którym nie dał większych szans egipskiemu Al Ahly, wygrywając 4:1. Gole dla "Królewskich" strzelali Vinicius Junior, Federico Valverde, Rodrygo oraz Sergio Arribas, natomiast Luka Modrić nie wykorzystał rzutu karnego.

Niewykluczone, że tegoroczne KMŚ to ostatnia szansa Realu na trofeum pod wodzą Carlo Ancelottiego. Coraz głośniej mówi się bowiem, że doświadczony i utytułowany Włoch, który z madrytczykami dwukrotnie wygrał Ligę Mistrzów, odejdzie niebawem z klubu i zasili szeregi reprezentacji Brazylii.

Zdecydowanym faworytem tego starcia są rzecz jasna "Los Blancos", którzy walczą o ósmy triumf w tych rozgrywkach (licząc zmagania w Pucharze Interkontynentalnym). W przeszłości zdarzało się, że ekipa ze Starego Kontynentu nie wygrywała tych rozgrywek, ale na ogół przegrywała z przedstawicielem Ameryki Południowej. W tym przypadku porażka Realu oznaczałaby gigantyczną sensację.

Relacja i wynik na żywo meczu Real Madryt - Al-Hilal od godz. 20:00 na Polsatsport.pl.