Krystian Bielik z pierwszym trafieniem w tym sezonie

Krystian Bielik

Piłkarz reprezentacji Polski Krystian Bielik zdobył bramkę dla Birmingham City w wygranym 2:0 meczu z West Bromwich Albion w 31. kolejce Championship, zaplecza angielskiej ekstraklasy. To jego pierwszy gol w tym sezonie.

Bielik strzelił gola w 52. minucie, ustalając wynik spotkania. Gospodarze prowadzili od 10. minuty po bramce Tunezyjczyka Hannibala Mejbriego.

W tabeli drużyna Polaka zajmuje 16. miejsce z dorobkiem 38 pkt. Prowadzi Burnley - 65 pkt.

W lipcu ubiegłego roku Bielik został wypożyczony do Birmingham City z klubu Derby County, który spadł na trzeci poziom w angielskim futbolu. Umowa ma obowiązywać do końca sezonu 2022/23.

Bielik występował już w Birmingham w 2017 roku, wówczas na zasadzie wypożyczenia z Arsenalu Londyn. Później grał m.in. w Charlton Athletic, a od 2019 roku w Derby County.

25-letni defensywny pomocnik wystąpił we wszystkich czterech meczach reprezentacji Polski w niedawnych mistrzostwach świata w Katarze.