NHL: Niesamowity wyczyn gwiazdora. Goni legendy

Jewgienij Małkin

Rosyjski hokeista Jewgienij Małkin został trzecim w historii hokeistą Pittsburgh Penguins, który osiągnął granicę 1200 punktów w lidze NHL. W piątek "Pingwiny" pokonały na wyjeździe Anaheim Ducks 6:3, oddając rekordową w halach rywali liczbę strzałów - 59.

Z najlepszej strony pokazał się Pierre-Olivier Joseph, który zdobył dwie bramki i miał asystę, ale Małkin swoim dokonaniem przyćmił Kanadyjczyka. Rosjanin asystował przy golach w 35. i 51. minucie i pod względem liczby punktów jest trzecim najlepszym hokeistą w historii Penguins. Więcej mają tylko Mario Lemieux - 1723 pkt oraz Sidney Crosby - 1472.

"Nie chcę powiedzieć, że to tylko liczby, to coś wielkiego. To duża liczba i postaram się ciągle ją powiększać" - powiedział 36-letni Małkin.

Spośród wciąż grających zawodników w NHL, poza Crosbym, więcej punktów od Rosjanina mają tylko jego rodak Aleksander Owieczkin z Washington Capitals - 1464 oraz Patrick Kane z Chicago Blackhawks - 1214.

W Nowym Jorku, gdzie Rangers pokonali takim samym wynikiem Seattle Kraken, wyróżnił się inny Rosjanin. Debiutujący w barwach gospodarzy Władimir Tarasienko strzelił gola niespełna trzy minuty po rozpoczęciu meczu. Do nowojorskiej ekipy dołączył w czwartek, wcześniej bronił barw St. Louis Blues.

W innych piątkowych spotkaniach Toronto Maple Leafs pokonali na wyjeździe Columbus Blue Jackets 3:0, a Chicago Blackhawks wygrali przed własną publicznością z Arizona Coyotes 4:3 po dogrywce.