Sukces polskiej sztafety! Trzecie miejsce w Dordrechcie

Polska sztafeta mieszana zajęła trzecie miejsce w zawodach Pucharu Świata w holenderskim Dordrechcie.

Polska sztafeta mieszana zajęła trzecie miejsce w zawodach Pucharu Świata w short tracku w holenderskim Dordrechcie. Najlepsi byli Holendrzy, a drugie miejsce zajęli Kanadyjczycy. Diane Sellier został zdyskwalifikowany w finale B na 1000 m.

Mieszana drużyna, występująca w składzie: Łukasz Kuczyński, Nikola Mazur, Michał Niewiński i Kamila Stormowska czasem 2.39,858 była trzecia. Wygrali Holendrzy w składzie Itzhak de Laat, Suzanne Schulting, Jens van't Wout i Xandra Velzeboer - 2.38,811, a drugie miejsce zajęli Kanadyjczycy William Dandjinou, Rikki Doak, Jordan Pierre-Gilles i Courtney Sarault - 2.38,898.

W wyścigu na 1000 m kobiet najlepsza była Kanadyjka Kim Boutin - 1.29,807. Tuż za nią na podium uplasowały się Amerykanka Kristen Santos-Griswold - 1.29,864) oraz Holenderka Velzeboer - 1.29,968. Gabriela Topolska oraz Mazur odpadły w ćwierćfinale.

Program zawodów w Dordrechcie przewiduje rozegranie dwóch konkurencji na 1000 m. Stormowska wywalczyła sobie prawo startu w ćwierćfinałach drugiej rywalizacji, która odbędzie się w niedzielę, a Hanna Sokołowska, aby tam się dostać, musi udanie przejść przez repesaże.

Rywalizację na 1000 m mężczyzn wygrał Kanadyjczyk Steven Dubois - 1.24,532, drugie miejsce zajął jego rodak Pascal Dion - 1.24,659, a trzecie Łotysz Roberts Kruzbergs - 1.24,682).

W finale B wystąpił Sellier, ale został jednak zdyskwalifikowany. Przez repesaże do ćwierćfinału nie przebrnęli Kuczyński i Neithan Thomas.

Finał drugiej konkurencji na 1000 m, podobnie jak w przypadku rywalizacji kobiet, odbędzie się w niedzielę - Thomas i Paweł Adamski o awans do ćwierćfinału powalczą w repasażach.

W sobotę rozstrzygnięto także rywalizację na 1500 m.

Bieg kobiet wygrała Belgijka Hanne Desmet - 2.29,432, przed Holenderką Schulting - 2.29,470) i Koreanką Suk-hee Shim - 2.29,482. Sokołowska nie przebrnęła przez repasaże do ćwierćfinału, a Stormowska odpadła w półfinale.

W rywalizacji na 1500 m mężczyzn najlepszy był Koreańczyk Ji-won Park - 2.17,200. Drugie miejsce zajął jego rodak Donghyun Lee - 2.17,310, a trzecie Holender van't Wout - 2.17,472. Mateusz Mikołajuk odpadł w półfinale, a Niewiński i Adamski w repasażach.

Ostatnie w sezonie zawody PŚ zakończą się w niedzielę. Poza drugą konkurencją na 1000 m oraz sztafetami kobiet i mężczyzn, rozstrzygnie się również rywalizacja na 500 m. Do ćwierćfinałów mężczyzn zakwalifikowali się Kuczyński oraz Sellier. Wśród kobiet w tej fazie wystąpią Natalia Maliszewska i Mazur, a w repesażach powalczy Topolska.