Wygrana Ruchu Chorzów po golu w ostatniej minucie

Rzut karny na gola zamienił Tomasz Foszmańczyk.

Ruch Chorzów i Chrobry Głogów zmierzyły się w sobotnim meczu Fortuna 1 Ligi. Po golu w samej końcówce spotkania 1:0 triumfowali gospodarze.

W pierwszej połowie kibice śledzący to spotkanie nie zobaczyli gola. Swoich okazji do zdobycia bramki szukał między innymi Kamil Wojtyra, napastnik Chrobrego, jednak nie zdołał pokonać golkipera gospodarzy.

W 81. minucie wychodzącego na dogodną pozycję piłkarza Ruchu sfaulował Mavroudis Bougaidis. Grek za swoje przewinienie zobaczył czerwoną kartkę. Chorzowianie wykorzystali grę w przewadze w ósmej minucie doliczonego czasu - rzut karny na gola zamienił Tomasz Foszmańczyk.

Ruch ma na swoim koncie 35 punktów, a Chrobry - o cztery mniej. Obie drużyny plasują się w czołówce tabeli Fortuna 1 Ligi.

Ruch Chorzów - Chrobry Głogów 1:0 (0:0)