EBL: 108 punktów i 18 trójek Enea Zastalu w Dąbrowie Górniczej

Enea Zastal BC Zielona Góra trafił 18 trójek i pewnie pokonał na wyjeździe MKS Dąbrowa Górnicza 108:88 w jedynym niedzielnym meczu Energa Basket Ligi.

Dąbrowianie świetnie rozpoczęli to spotkanie - najpierw prowadzili 6:0, później różnica wzrosła do siedmiu punktów, a świetnie prezentował się Ousmane Drame. Straty krok po kroku odrabiali jednak Przemysław Żołnierewicz oraz Alen Hadzibegović. Po chwili do remisu doprowadził Michał Pluta. Dzięki trójce Wiktora Rajewicza po 10 minutach było 31:29. W drugiej kwarcie Enea Zastal miał okazje do kontr i dzięki temu wychodził na prowadzenie. Aktywny był też Szymon Wójcik, a po kolejnej trójce Żołnierewicza przewaga wzrosła do ośmiu punktów. MKS nie był w stanie dotrzymać kroku rywalom. Zielonogórzanie ciągle utrzymywali dobrą skuteczność w ofensywie i dlatego po pierwszej połowie wygrywali 48:61.

Trzecią kwartę zespół trenera Olivera Vidina rozpoczął od serii 0:9 i po akcji 2+1 Aleksandara Zecevicia różnica wynosiła aż 22 punkty. Później znowu świetnie prezentował się Szymon Wójcik, a po zagraniu Bryce’a Alforda goście byli lepsi aż o 30 punktów! Na parkiecie pojawił się nawet Joe Chealey, który nie był jeszcze w pełni gotowy do gry, ale to nie pomagało MKS. Po 30 minutach było 51:85. Ostatnia część spotkania już niczego nie zmieniała, bo zielonogórzanie całkowicie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. “Setkę” przekroczył Żołnierewicz, a ekipa trenera Jacka Winnickiego nadal nie mogła zatrzymać rewelacyjnego ataku rywali. Ostatecznie Enea Zastal zwyciężył 108:88.

Świetne spotkanie dla gości rozegrali Przemysław Żołnierewicz (28 punktów, 4 asysty) i Szymon Wójcik (26 punktów i 6 zbiórek). W ekipie gospodarzy najlepszy był Ousmane Drame z 24 punktami i 6 zbiórkami.

MKS Dąbrowa Górnicza - Enea Zastal BC Zielona Góra 88:108 (31:29, 17:32, 13:24, 27:23)

MKS Dąbrowa Górnicza: Ousmane Drame 24, Gerry Blakes Ii 16, Martin Krampelj 16, Trevon Bluiett 15, Marcin Piechowicz 6, Wiktor Rajewicz 3, Kacper Radwański 3, Jarosław Mokros 3, Joe Chealey 2, Maciej Kucharek 0.

Enea Zastal BC Zielona Góra: Przemysław Żołnierewicz 28, Szymon Wójcik 26, Bryce Alford 13, Aleksandar Zecevic 11, Dusan Kutlesic 9, Alen Hadzibegovic 8, Michał Pluta 7, Kareem Brewton 3, Jakub Kunc 3, Piotr Jagiełowicz 0