Mistrz Europy zamienił sport na pracę fizyczną. Pomagał Saganowi i Majce

Inne
Mistrz Europy zamienił sport na pracę fizyczną. Pomagał Saganowi i Majce
Fot. PAP/DPA
Erik Baska zamienił sport na pracę fizyczną

Erik Baska, kolarski mistrz Europy U-23 ze startu wspólnego z 2015 roku, który zakończył karierę w wieku zaledwie 29 lat, ma już plan na życie poza sportem. Słowak będzie pracował fizycznie w firmie swojego brata.

Baska przez wiele lat jeździł w topowych ekipach kolarskich, takich jak Tinkoff czy Bora-Hansgrohe, pracując na sukcesy Petera Sagana i Rafała Majki. Jego karierę przystopował COVID-19. Słowak bardzo ciężko przeszedł chorobę, a gdy wydawało się, że już ją wyleczył, pojawiły się u niego powikłania, z którymi zmagał się kolejne dwa lata. Kolarz próbował jeszcze odzyskać formę w Dukli Bańska Bystrzyca, ale po kilku nieudanych wyścigach podjął decyzję o rezygnacji ze sportu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Srebro Polaka na mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym!

 

Słowak nie zdecydował się na pozostanie przy kolarstwie np. w roli trenera. Erik Baska całkowicie rzucił sport i postanowił iść do pracy fizycznej.

 

- Muszę się jakoś przystosować do tak zwanego normalnego życia. Rozpocząłem pracę w firmie mojego brata. Zostałem już przeszkolony i będę operatorem obrabiarki CNC - powiedział Baska w rozmowie z dziennikiem "Novy Cas".

 

Były już kolarz podkreślił, że najlepszymi wspomnieniami są dla niego - poza złotym medalem mistrzostw Europy U-23 - również wszystkie wyścigi, które wygrywali dzięki niemu wspomniani już Sagan i Majka.

RI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie