PŚ w kombinacji norweskiej: Westvold Hansen i Lamparter najlepsi w Schonach

Norweżka Gyda Westvold Hansen wygrała zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Schonach. W rywalizacji mężczyzn triumfował Austriak Johannes Lamparter. Polacy nie startowali.

Westvold Hansen, która triumfowała także w sobotę, o 30,6 s wyprzedziła swoją rodaczkę Idę Marie Hagen i o 38,7 s 17-letnią Niemkę Nathalie Armbruster.

Westvold Hansen w tym sezonie wygrała wszystkie dziewięć indywidualnych zawodów Pucharu Świata i zdecydowanie prowadzi w generalnej klasyfikacji z dorobkiem 900 pkt. Zdobywczyni Kryształowej Kuli w sezonie 2021/22 pewnie zmierza do powtórzenia sukcesu.

W klasyfikacji PŚ druga jest Armbruster - 560 pkt, a trzecia Włoszka Annika Sieff - 501 pkt, która w niedzielę była piąta.

W zawodach mężczyzn po skokach liderem był Japończyk Ryota Yamamoto, który nie przystąpił do biegu. Zwyciężył Lamparter, drugi ze stratą 1,6 s był Norweg Jens Luraas Oftebro, w trzeci Francuz Laurent Muhlethaler - strata 12,9 s.

Zwycięzca sobotnich zawodów Norweg Einar Luraas Oftebro, który odniósł wtedy czwarte zwycięstwo w sezonie, w niedzielę uplasował się na 10. pozycji ze stratą 1.06,1.

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi Lamparter - drugi w sobotę i pierwszy w niedzielę z dorobkiem 1225 pkt. Drugi jest Jens Luraas Oftebro - 1104 pkt, a trzeci Niemiec Julian Schmid - 1039 pkt.