PŚ w saneczkarstwie: Ósme miejsce Polaków w Winterbergu

Saneczkarze Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli ósme miejsce w sprintach dwójek w zawodach Pucharu Świata w niemieckim Winterbergu. Wśród pań Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska były dziewiąte.

Najlepsi w dwójkach mężczyzn w sprincie okazali się utytułowani Niemcy Tobias Wendl i Tobias Arlt - 30,798. Chmielewski i Jakub Kowalewski stracili do nich 0,274 s.

Triumfatorzy niedzielnych zmagań prowadzą też w klasyfikacji sprintu PŚ - 234 pkt (są też liderami całego PŚ). Polacy zgromadzili 108 pkt i są na dziewiątym miejscu.

Wśród kobiet tę konkurencję wygrały Łotyszki Anda Upite i Sanija Ozolina - 31,483. Dziewiąte na mecie Domowicz i Piwkowska były od nich wolniejsze o 0,599.

W klasyfikacji generalnej w sprincie dwójek (podobnie jak w całym PŚ) prowadzą drugie w niedzielę Włoszki Andrea Voetter i Marion Oberhofer - 255 pkt. Polki zdobyły 78 pkt i są dziesiąte.

W jedynkach w sprincie wśród 15 startujących mężczyzn i 15 kobiet nie było w niedzielę reprezentantów Polski.

Rywalizację mężczyzn wygrał Niemiec Max Langenhan - 36,161, a wśród kobiet triumfowała Niemka Julia Taubitz - 38,989.

Liderem PŚ w sprintach pozostał Włoch Dominik Fischnaller (również lider całej klasyfikacji PŚ) - 220 pkt. Arkadiusz Trojga zajmuje 26. miejsce - 19 pkt.

Wśród pań w sprintach zdecydowanie prowadzi Taubitz (liderka również całego PŚ) - 270 pkt. Klauda Domaradzka jest 27. - 18 pkt.