Liga Mistrzów: Bayern zwyciężył w Paryżu. Zdecydował gol wychowanka PSG

Bayern Monachium pokonał 1:0 Paris Saint-Germain w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Gola na wagę zwycięstwa dla ekipy mistrza Niemiec zdobył Kingsley Coman. Przypomnijmy, że identycznym wynikiem zakończyło się spotkanie obu drużyn w finale Champions League w sezonie 2019/2020. Wówczas również autorem jedynego trafienia był Coman.

W pierwszej połowie działo się stosunkowo niewiele. Dłużej przy piłce utrzymywali się Bawarczycy i to oni częściej dochodzili do sytuacji strzeleckich. Największe zagrożenie pod bramką Gianluigiego Donnarummy sprawił Joshua Kimmich, ale jego uderzenie z dystansu obronił bramkarz PSG. Do przerwy utrzymało się bezbramkowe prowadzenie.

Początek drugiej części gry również należał do Bayernu. W 53. minucie wprowadzony z ławki w przerwie Alphonso Davies posłał piłkę w pole karne. Dośrodkowanie zamknął kompletnie niepilnowany Coman. Wychowanek PSG posłał piłkę pod pachą Donnarummy i dał prowadzenie zespołowi mistrza Niemiec. Można było odnieść wrażenie, że włoski golkiper ekipy z Paryża mógł zachować się lepiej w tej sytuacji.

Później Bawarczycy mieli kilka okazji do podwyższenia prowadzenia. Strzelali Eric Maxim Choupo-Moting i Benjamin Pavard, ale w obu przypadkach dobrze interweniował Donnarumma. Wcześniej Christophe Galtier zdecydował się na wprowadzenie do gry Kyliana Mbappe. Gwiazdor PSG miał rozruszać niemrawą ofensywę francuskiej drużyny.

Z biegiem minut paryżanie zaczęli grać coraz odważniej. W 73. minucie spotkania Mbappe dopadł do piłki po podaniu za linię obrony. Uderzenie 25-latka obronił jednak Sommer. Następnie dwukrotnie futbolówkę do bramki próbował dobić Neymar - najpierw jego strzał został zablokowany przez jednego z defensorów Bayernu, a następnie skutecznie interweniował szwajcarski bramkarz "Die Roten". Po interwencji piłkę przejął Mbappe, po czym skierował futbolówkę do siatki, ale sędzia liniowy słusznie dopatrzył się pozycji spalonej.

Ta sytuacja była jednak impulsem do ataku dla PSG. W 83. minucie Mbappe znowu trafił do siatki, ale tym razem na ofsajdzie był asystujący Nuno Mendes. Kilkadziesiąt sekund później groźnie uderzał Leo Messi, ale w tej sytuacji kapitalną interwencją w obronie popisał się Pavard.

Sędzia doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry. W 91. minucie Pavard ostro sfaulował Messiego. Francuski obrońca Bayernu miał już na koncie żółtą kartkę i w związku z tym obejrzał czerwony kartonik. Ostatecznie wynik meczu już się nie zmienił. "Die Roten" przystąpią do rewanżu z jednobramkową przewagą. Drugie spotkanie między Bayernem a PSG zostanie rozegrane 8 marca.

Paris Saint-Germain - Bayern Monachium 0:1 (0:0)

Bramka: Coman 53

PSG: Gianluigi Donnarumma - Achraf Hakimi (46. Presnel Kimpembe), Sergio Ramos, Marquinhos, Nuno Mendes - Warren Zaire-Emery (57. Fabian Ruiz), Danilo (75. Vitinha), Marco Verratti, Carlos Soler (57. Kylian Mbappe) - Lionel Messi, Neymar

Bayern Monachium: Yann Sommer - Benjamin Pavard, Matthijs de Ligt, Dayot Upamecano - Leroy Sane (90. Josip Stanisić), Joshua Kimmich, Leon Goretzka, Joao Cancelo (46. Alphonso Davies) - Jamal Musiala (87. Ryan Gravenberch), Kingsley Coman (76. Serge Gnabry) - Eric Maxim Choupo-Moting (76. Thomas Mueller)

Żółte kartki: Kimpembe, Neymar - Pavard

Czerwona kartka: Pavard (90+2, za drugą żółtą)