"Matrix" przed rewanżem z Janem Lodzikiem: To będzie najlepsza stójkowa bitka roku, ale to ja zostanę mistrzem

Sporty walki
"Matrix" przed rewanżem z Janem Lodzikiem: To będzie najlepsza stójkowa bitka roku, ale to ja zostanę mistrzem
fot. Materiały prasowe

W piątek 24 lutego na gali Babilon Boxing Show Nowym Dworze Mazowieckim odbędzie się historyczny pojedynek o pierwszy mistrzowski pas Babilon w formule K-1. W walce wieczoru o wspomniane trofeum rywalizować będą znakomici i bardzo utytułowani polscy kickbokserzy - Michał "Matrix" Królik i Jan "Iron" Lodzik. Transmisja gali na kanałach grupy Polsat.

Wielka rywalizacja i ogromne sportowe emocje wracają do Nowego Dworu Mazowieckiego! Na gali Babilon Boxing Show kibice sportów walki będą mogli obejrzeć kapitalne widowisko złożone z efektownych pojedynków w boksie zawodowym i kickboxingu. Michał Królik (44-8) jest przekonany, że zwycięstwo w walce wieczoru padnie jego łupem.

 

– Bardzo mocno zależy mi na tym tytule – nie kryje 32-letni Królik. – To historyczna walka o pas Babilon w formule K-1. Chcę dołożyć kolejny tytuł do mojej kolekcji. Walka będzie mocna, dynamiczna i efektowna, lecz nie przewiduję innego wyniku jak moje zwycięstwo. Doskonale wiem, jak mocno przepracowałem okres przygotowawczy. Dlatego zobaczycie, I’m the new champion!

 

„Matrix” to jeden z najbardziej utytułowanych polskich kickbokserów. Jest 22-krotnym Mistrzem Polski, a także amatorskim i zawodowym mistrzem świata WAKO. W ostatnich latach Królik z powodzeniem łączy starcie w boksie zawodowym, kickboxingu oraz na gołe pięści, gdzie wygrywał m.in. z Bartoszem Batrą. Starcie z Janem Lodzikiem (16-3) będzie dla śląskiego wojownika okazją do rewanżu za punktową porażkę (2 do remisu) sprzed 7 lat, kiedy „Iron” pokonał go w walce kickbokserskiej na gali DSF Kickboxing Challenge 4.

 

– Wtedy Janek wygrał ze mną, ponieważ przespałem walkę. Byłem zawodnikiem, który preferował styl muay-thai. Ciosy Janka nie robiły na mnie żadnego wrażenia. Wiadomo, że zbierał punkty i na sędziach wywarł lepsze wrażenie, bo był aktywniejszy – wspomina Królik. – Teraz jesteśmy innymi zawodnikami. Wiem w jakim miejscu teraz jestem i co mam zrobić, aby zwyciężyć. Zapraszam wszystkich sympatyków sportów walki najlepszy i najtwardszy pojedynek stójkowy w 2023 roku – kończy „Matrix”.

 

Karta walk gali Babilon Boxing Show w Nowym Dworze:

 

K1 - 5 rund po 3 minuty o mistrzowski pas Babilon w limicie do 65 kg:
Jan "Iron" Lodzik (16-3) vs Michał "Matrix" Królik (44-8)

 

Boks - 8 rund po 3 minuty w wadze super średniej (do 76,2 kg):
Łukasz Stanioch (9-1) vs Robert Talarek (27-16-3)

 

K1 - 3 rundy po 3 minuty w limicie do 63,5 kg:
Piotr Stępień (5-0) vs Łukasz Łęczycki (19-13-4)

 

Boks - 4 rundy po 3 minuty w wadze super średniej (do 76,2 kg):
Rafał Dudek (debiut) vs Artjom Razhyk (1-0)

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie