Duńczycy zbyt mocni. Porażka Orlen Wisły Płock w Lidze Mistrzów

Piłka ręczna
Piłkarze Orlen Wisły Płock przegrali na wyjeździe z mistrzem Danii.

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock przegrali na wyjeździe z mistrzem Danii GOG Gudme 24:31 (11:18) w meczu dwunastej kolejki grupy A Ligi Mistrzów.

GOG Handbold z duńskiej Gminy Gudme, po 15 latach przerwy, został mistrzem Danii i co ważne, nieźle radzi sobie w Lidze Mistrzów. W jedenastu kolejkach drużyna zdobyła 11 pkt. Przed tygodniem pokonała Telekom Veszprem na wyjeździe 37:36.

Orlen Wisła również jedenastą kolejkę może uznać za udaną. Przed własną publicznością, po bardzo dobrym spotkaniu, w którym błysnął talent 19-letniego Marcela Jastrzębskiego, podopieczni trenera Xavi Sabate wygrali z mistrzem Niemiec 25:24.

Fatalna skuteczność, tak można podsumować pierwszą połowę spotkania. Ciężar gry próbował wziąć na siebie Tin Lucin, ale marnował sytuację za sytuacją, a jego błędy natychmiast wykorzystywali gospodarze. Po kwadransie gry, GOG prowadził już 7:2, a trener Xavi Sabate musiał poprosić o przerwę w grze.

Po powrocie na parkiet GOG utrzymywał przewagę, powiększając ją momentami do sześciu goli, a od 28. min nawet siedmiu – 17:10. Spora w tym zasługa także duńskiego bramkarza Matthiasa Dorgelo, którego skuteczność przekroczyła w tej części spotkania 50 proc.

Po przerwie wydawało się, że płocczanie odnaleźli swój rytm. W 37. min zmniejszyli rozmiary porażki do wyniku 20:15, ale gospodarze szybko odrobili te swoje straty, a na dodatek znowu na najwyższy poziom wszedł Tobias Thulin, który bez problemu odbijał kolejne piłki rzucane przez Tomasza Pirocha, Abela Serdio, Dmitrija Żytnikowa i Michała Daszka, a w płockiej bramce Ignatio Biosca wpuszczał następne gole. W 43. min na tablicy był wynik 24:16 i nikt nie miał wątpliwości, że tym razem Duńczycy wywalczą komplet punktów. To rewanż za przegraną w Płocku w 3. kolejce 27:31.

Mimo straconych nadziei, jeszcze pojawiło się światełko w tunelu. W 49. min spotkania gospodarze prowadzili 26:19. Po dwóch golach Dmitrija Żytnikowa i Tomasza Pirocha, na tablicy był wynik 26:22, Biosca obronił rzut karny wykonywany przez Emila Madsena, ale przy dobitce był bezsilny. W 57. min po błędach płocczan było już 29:23 i światełko w tunelu zgasło.

GOG - Orlen Wisła Płock 31:24 (18:11)

GOG: Matthias Dorgelo, Tobias Thulin – Simon Pytlick 5, Henrik Jakobsen 2, Christtoffer Dreyer 1, Jerry Tollbring 4, Emil Madsen 7, Lukas Jorgensen 6, Lauritz Leger, Oskar Rasmussen 3, Hjalte Lykke 1, Morten Olsen 2, Frederik Clausen

Orlen Wisła: Marcel Jastrzębski, Ignatio Biosca – Michał Daszek 1, Tin Lucin 7, Tomas Piroch 4, Marcel Sroczyk, Abel Serdio 3, Leon Susnja 1, Gergo Fazekas 1, Przemysław Krajewski 2, Gonzalo Perez 1, Mirsad Terzic, Dawid Dawydzik, Lovro Mihic 1, Niko Mindegia, Dmitry Żytnikow 3