Liga Europy: Barcelona wyrwała remis Manchesterowi United. Lewandowski tylko blisko gola

Raphinha i Robert Lewandowski

FC Barcelona zremisowała z Manchesterem United 2:2 w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy. Wszystkie bramki na Camp Nou padały po przerwie. Blisko jednej z nich był Robert Lewandowski, ale ostatecznie trafienie zostało zaliczone Raphinhi.

Dwaj niepokonani w ostatnim czasie giganci europejskiej piłki trafili na siebie już w pierwszej rundzie play-off Ligi Europy. Barcelona dostała się do rozgrywek po zajęciu jesienią trzeciego miejsca w grupie Ligi Mistrzów. Czerwone Diabły zajęły z kolei drugą lokatę w grupie LE, tuż za plecami Realu Sociedad i musiały mierzyć się z inną hiszpańską ekipą w boju o 1/8 finału.

Pierwsze starcie dwumeczu rozegrane zostało na Camp Nou w Barcelonie, a już przed przerwą nie brakowało ciekawych momentów. Gole nie padły, a bliżej ich strzelenia byli piłkarze United. Nie mogli jednak znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego Marca-Andre ter Stegena. Barcelona od 41. minuty musiała sobie radzić bez kontuzjowanego Pedriego.

To jednak gospodarze lepiej rozpoczęli drugą połowę. Raphinha dośrodkował z rzutu rożnego na dalszy słupek, a tam fantastycznie akcję wykończył Marcos Alonso. Odpowiedź United była błyskawiczna. Marcus Rashford urwał się obrońcom, wpadł w pole karne i zaskakującym strzałem przy bliższym słupku zaskoczył ter Stegena.

Remis 1:1 długo nie utrzymywał się na tablicy świetlnej, bo już w 59. minucie kolejna indywidualna akcja Rashforda dała bramkę Czerwonym Diabłom. Piłkę zgrał w polu karnym Bruno Fernandes, a do własnej siatki trafił naciskany przez rywali Jules Kounde.

Barcelona długo nie potrafiła odgryźć się gościom z Manchesteru, ale wreszcie udało się to w 76. minucie. Raphinha wstrzelił piłkę w pole karne w kierunku Roberta Lewandowskiego, a po chwili futbolówka zatrzepotała w siatce. Powtórki pokazały, że Polak nie dotykał piłki i to Brazylijczyk do asysty dorzucił bramkę na 2:2.

Rewanż odbędzie się 23 lutego na Old Trafford.

FC Barcelona - Manchester United 2:2 (0:0)
Bramki: Marcos Alonso 50, Raphinha 76 - Marcus Rashford 53, Jules Kounde 59 (s)