Earvin Ngapeth dostał wolną rękę. Gdzie zagra w przyszłym sezonie?

Siatkówka
Earvin Ngapeth dostał wolną rękę. Gdzie zagra w przyszłym sezonie?
fot. CyfraSport
Earvin Ngapeth

Earvin Ngapeth dostał wolną rękę w temacie wypełnienia całego kontraktu z włoską Modeną, który obowiązuje do końca sezonu 2023/2024 - informuje L'Equipe. Nowe władze klubu dały Francuzowi czas na zastanowienie się nad swoją przyszłością do końca marca. Jaka będzie decyzja Ngapetha?

Ngapeth wrócił do Modeny w 2021 roku po trzech latach spędzonych w Zenicie Kazań. Jego kontrakt jest ważny do końca sezonu 2023/2024, ale jak donosi L'Equipe gwiazdor otrzymał możliwość wcześniejszego zakończenia umowy. Francuski siatkarz do końca marca ma poinformować klub czy pozostanie w Modenie do wiosny 2024 roku.

 

Danie wolnej ręki przyjmującemu ma związek ze zmianami we władzach włoskiego klubu. W połowie 2022 roku Catia Pedrini odeszła z klubu po 10 latach na stanowisku prezydent i została zastąpiona przez Giulię Gabanę. W Modenie doszło również do zmian właścicielskich. Nowi zarządzający nie wykluczają poważnych zmian po zakończeniu obecnego sezonu.

 

Czynnikiem, który może sprawić, że Ngapeth pozostanie jednak w Modenie jest osoba Andrei Gianiego. Francuski gwiazdor chwali sobie bowiem współpracę z włoskim szkoleniowcem, który jest również selekcjonerem reprezentacji Francji. Sam zawodnik nie puścił jak na razie pary z ust w kontekście swojej przyszłości.

 

 

Sam Ngapeth niedawno obchodził swoje 32. urodziny, które uczcił zwycięstwem z Taranto 3:1. Francuz zdobył w tym meczu 15 punktów. „Świętowanie urodzin w PalaPanini jest cudowne, zwłaszcza po wygranej” – mówił po meczu przyjmujący Modeny.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie