Słynny tenisista wrócił do gry po kontuzjach! "To wspaniałe uczucie znów wygrać"

Carlos Alcaraz wrócił do gry po trzech miesiącach przerwy. Wygrał swój pierwszy mecz w turnieju Argentina Open.

Hiszpan Carlos Alcaraz, który zakończył 2022 rok na czele światowego rankingu, powrócił do gry po kontuzjach i odniósł zwycięstwo w pierwszym występie od listopada. W drugiej rundzie turnieju ATP w Buenos Aires 19-letni tenisista pokonał Serba Laslo Djerego 6:2, 4:6, 6:2.

Alcaraz doznał urazu mięśni brzucha w ćwierćfinale ATP Masters 1000 w Paryżu na początku listopada. Wówczas skreczował pod koniec drugiego seta w starciu z Duńczykiem Holgerem Rune. Z powodu kontuzji musiał też wycofać się z kończącego sezon ATP Finals w Turynie.'

Hiszpan miał wrócić do rywalizacji w styczniowym Australian Open, ale z pierwszej w 2023 roku wielkoszlemowej imprezy wykluczyła go z kolei kontuzja nogi. W Melbourne triumfował Serb Novak Djokovic, który od tego czasu prowadzi w rankingu ATP.

– To wspaniałe uczucie, znów wygrać. Przez długi czas nie startowałem w żadnych turniejach, nie rozgrywałem meczów, tylko dochodziłem do siebie. Teraz w końcu wygrałem pierwszy raz w 2023 roku – cieszył się Alcaraz po spotkaniu z Djerem.

W pierwszej rundzie Hiszpan miał wolny los. Jego ćwierćfinałowym rywalem będzie inny reprezentant Serbii Dusan Lajovic. W stolicy Argentyny nie startują Polacy.