Suzuki Pucharu Polski: Trefl pokonał WKS Śląsk i zagra w półfinale

Garrett Nevels rzucił 30 punktów, a jego Trefl Sopot wygrał z WKS Śląskiem Wrocław 79:70 i zagra w półfinale Suzuki Pucharu Polski w Lublinie!

Sopocianie weszli w to spotkanie z większą energią i po trafieniach Garretta Nevelsa prowadził 0:8. Niemoc rywali dopiero po blisko czterech minutach przerwał Aleksander Dziewa. Później różnica na korzyść Trefla wzrosła nawet do 11 punktów dzięki akcji 2+1 Jarosława Zyskowskiego. Vasa Pusica wraz z Arciomem Parachouskim starali się zmieniać sytuację, ale po 10 minutach było 15:24. W drugiej kwarcie WKS Śląsk zanotował nawet serię 8:0 i głównie dzięki zagraniom Jeremiaha Martina przegrywał już tylko czterema punktami. To nie był koniec dobrej gry wrocławian! Dzięki rzutom wolnym Pusicy i Martina to ekipa prowadzona przez Andrzeja Adamka wychodziła na prowadzenie! Ostatecznie jednak dzięki trafieniom Wesa Gordona i Jeana Salumu pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 38:39.

Na początku trzeciej kwarty wrocławianie znowu prowadzili dzięki trójkom Daniela Gołębiowskiego i Jakuba Nizioła. Podobnymi rzutami (i to aż czterema!) odpowiedział jednak Garrett Nevels, a to oznaczało… przewagę ekipy trenera Żana Tabaka. W pewnym momencie urosła ona do dziewięciu punktów dzięki trójce Jeana Salumu. Ostatecznie po 30 minutach było 57:63. Zaraz na początku kolejnej części meczu po trafieniu Camerona Wellsa różnica wzrosła ponownie aż do 11 punktów. Nawet gdy zespół z Wrocławia zmniejszał straty po rzutach Justina Bibbsa i Ivana Ramljaka, to rywale szybko reagowali kolejnymi akcjami Nevelsa. Końcówka już niczego nie zmieniała - Trefl miał sytuację pod kontrolą. Ostatecznie zwyciężył 79:70.

Najlepszym graczem sopocian był Garrett Nevels z 30 punktami i 9 zbiórkami. Jeremiah Martin zdobył dla wrocławian 13 punktów i 4 asysty.