Ile Świątek zarobiła za wygraną w turnieju WTA w Dausze?

Iga Świątek w kapitalnym stylu wygrała turniej WTA w Dausze. Ile Polka zarobiła za ten sukces?

Przypomnijmy - Świątek w Dausze rozegrała trzy mecze, pewnie wygrywając wszystkie spotkania. W ćwierćfinale dostała wolny los - wszystko ze względu na wycofanie się z turnieju Belindy Bencić, niedoszłej rywalki Świątek w tej fazie turnieju.

W wielkim finale Świątek w dwóch setach ograła Jessikę Pegulę, w drugim secie triumfując 6:0. Dla liderki rankingu WTA to kolejny wygrany turniej w zawodowej karierze. Warto wspomnieć, że Polka na kortach w Dausze spędziła niewiele ponad trzy godziny.

Za wygraną w turnieju WTA w Dausze Świątek zarobiła 120 tysięcy dolarów. Przeliczając to na złotówki, Świątek z Kataru wróci bogatsza o ponad pół miliona.