Łukasz Skorupski obronił rzut karny! Bologna pokonała Sampdorię

Łukasz Skorupski.

Bramkarz reprezentacji Polski Łukasz Skorupski obronił rzut karny, a jego Bologna pokonała na wyjeździe Sampdorię Genua 2:1 w 23. kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej.

Goście prowadzili w Genui do przerwy po golu Roberto Soriano. W 68. minucie Marokańczyk Abdelhamid Sabiri wyrównał z rzutu karnego, a trzy minuty później ponownie stanął przed szansą pokonania Skorupskiego z "jedenastki".

Tym razem jednak bramkarz reprezentacji Polski wyczuł jego intencję, odbił piłkę, a po chwili również dobitkę marokańskiego piłkarza Sampdorii.

Wciąż był więc remis 1:1, natomiast w 90. minucie Bologna zapewniła sobie zwycięstwo - bramkę zdobył Riccardo Orsolini.

W tabeli drużyna Skorupskiego, dla której to trzecie zwycięstwo w czterech ostatnich meczach Serie A, awansowała na siódmą pozycję z dorobkiem 32 punktów.

Sampdoria, której coraz mocniej zagląda w oczy widmo spadku, pozostała na przedostatnim (dziewiętnastym) miejscu - 11 punktów.