PŚ w Rasnovie: Zwycięstwo Wellingera. Pilch najlepszy wśród Polaków

Andreas Wellinger wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w rumuńskim Rasnovie. Podium uzupełnili Ziga Jelar i Karl Geiger. Najlepiej spośród reprezentantów Polski spisał się Tomasz Pilch, który zajął 12. miejsce.

Tym samym Wellinger zapisał na swoim koncie drugą wygraną w zawodach Pucharu Świata w tym sezonie. W serii finałowej Niemiec wyprzedził drugiego Jelara o zaledwie 0,2 punktu. Na najniższym stopniu podium stanął Geiger. Z kolei na czwartym miejscu zmagania ukończył prowadzący po pierwszej serii Markus Eisenbichler.

Przypomnijmy, że większość czołowych reprezentacji na konkursy w Rumunii wystawiła rezerwowe składy. W przyszłym tygodniu rozpoczną się mistrzostwa świata i wielu zawodników postanowiło w spokoju potrenować. Tak postąpili najlepsi skoczkowie m.in. z Polski, Norwegii, Austrii czy Słowenii. Jedynie Niemcy przyjechali do Rasnova w najmocniejszym składzie.

Polskę na zawodach w Rumunii reprezentowali Tomasz Pilch, Kacper Juroszek, Jan Habdas i Maciej Kot. Najlepiej zaprezentował się ten pierwszy, który zajął 12. miejsce. Z kolei Juroszek znalazł się na 14. miejscu (to jego pierwsze punkty w karierze), Habdas zajął 17. pozycję, a Kot uplasował się na 27. lokacie.

Warto nadmienić fakt, że 29. miejsce zajął reprezentant gospodarzy Daniel Andrei Cacina. To pierwsze punkty dla Rumunii w historii startów w PŚ.