PŚ w saneczkarstwie: Dominacja Niemców w St. Moritz

Tobias Wendl i Tobias Arlt.

Saneczkarze Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli 13. miejsce w zawodach Pucharu Świata w szwajcarskim St. Moritz. W rywalizacji dwójek mężczyzn i kobiet oraz w męskich jedynkach dominowali tradycyjnie reprezentanci Niemiec.

W dwójkach zawodnicy z tego kraju zajęli trzy z czterech pierwszych miejsc: triumfowali trzykrotni mistrzowie olimpijscy Tobias Wendl i Tobias Arlt, przed Tonim Eggertem i Saschą Beneckenem (0,045 s straty) i Łotyszami Martinsem Botsem i Robertsem Plume (0,241 s).

Taka jest też kolejność na szczycie klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Przed ostatnimi zawodami, które odbędą się w następny weekend w niemieckim Winterbergu, Wendl i Arlt mają 914 punktów, Eggert i Benecken - 870, a Bots i Plume - 711.

Tuż za podium w sobotę uplasowali się Hannes Orlamuender i Paul Constantin Gubitz (0,480 s).

Chmielewski i Kowalewski uzyskali 13. czas zarówno pierwszego, jak i drugiego ślizgu, i stracili do triumfatorów 1,758 s. W klasyfikacji generalnej biało-czerwoni są na 12. miejscu z dorobkiem 373 pkt.

W jedynkach zwyciężył Max Langenhan, 0,011 s przed swoim rodakiem Felixem Lochem. Trzeci był Łotysz Kristers Aparjods - 0,319 s straty.

Dopiero ósmy był lider klasyfikacji generalnej - Dominik Fischnaller. Włoch ma 757 punktów i w Winterbergu będzie bronił się przed atakami Locha - 721 pkt. Nikt inny nie ma już szans na końcowy triumf w PŚ.

W dwójkach kobiet zwyciężyły również Niemki - Jessica Degenhardt i Cheyenne Rosenthal. Za nimi uplasowały się Włoszki Andrea Voetter i Marion Oberhofer - 0,002 s straty i Łotyszki Viktorija Ziedina i Selina Zvilna - 1,126. Dominika Piwkowska i Nikola Domowicz zajęły ostatnie, dziewiąte miejsce - łączny czas miały 3,303 s gorszy niż triumfatorki.

Niezależnie od wyników tej konkurencji w Winterbergu w klasyfikacji generalnej zwyciężą Voetter i Oberhofer. Polki są na 11. pozycji.

Na niedzielę zaplanowano rywalizację jedynek kobiet oraz sztafet.