Na straconej pozycji... Polski klub wygrał, ale odpadł z rozgrywek

Piłka ręczna
Zawodniczka Eurobudu JKS Jarosław Valiantsina Nestsiaruk i Patricia Wollingerova z MKS Iuventa Michalovce podczas rewanżowego meczu ćwierćfinałowego Pucharu EHF.

Piłkarki ręczne Eurobud JKS Jarosław pokonały Iuventę Michalovce 29:25 w rewanżowym meczu ćwierćfinału Pucharu EHF, ale awans do półfinału wywalczył słowacki zespół, który pierwsze spotkanie wygrał 37:25.

12-bramkowa porażka w pierwszym spotkaniu w Michalovcach stawiała w rewanżu drużynę z Jarosława na z góry straconej pozycji.

– Będziemy chciały pokazać, że był to wypadek przy pracy. Jeśli wyeliminujemy błędy, które "zabił" nas na wyjeździe, uważam, że jesteśmy w stanie toczyć wyrównany bój z zespołem słowackim – deklarowała kapitan zespołu Sylwia Matuszczyk.

I rzeczywiście jarosławianki rozpoczęły w imponującym stylu. Po dziewięciu minutach odrobiły ponad połowę strat obejmując prowadzenie 9:1. Potem już tak dobrze nie było. Rywali w końcu zaczęły trafiać, ale końcówka pierwszej połowy ponownie należała do zawodniczek JKS, które schodziły na przerwę przy prowadzeniu 16:8 i odbudowanymi nadziejami na wywalczenie awansu.

Te ostatecznie rozwiał koszmarny początek drugiej połowy. Przez 10 minut Słowaczki zdobyły 7 bramek nie tracąc żadnej i doprowadziły do wyniku 16:15. Jarosławianki jeszcze poderwały się do walki, ale wystarczyło to tylko do wygranej 29:25.

Eurobud JKS Jarosław – Iuventa Michalovce 29:25 (16:8)

Eurobud JKS Jarosław: Palina Kucharczyk, Weronika Kordowiecka – Małgorzata Trawczyńska 9, Aleksandra Dorsz 5, Aleksandra Zimny 3, Joanna Gadzina 2, Wiktoria Gliwińska 2, Walentyna Nieściaruk 2, Lesia Smolinh 2, Natalia Wołownik 2, Moniky Bancilon 1, Kinga Strózik 1, Sylwia Matuszczyk, Katarzyna Kozimur, Karolina Mokrzka.

Najwięcej bramek dla Iuventy: Martina Popovcova 5, Iryna Kompaniiets i Anastasija Krivokapic po 4.