Znany piłkarz zadebiutuje w MMA. Powstaje o nim serial

Sporty walki
Znany piłkarz zadebiutuje w MMA. Powstaje o nim serial
Fot. PAP/DPA
Martin Fenin (z prawej) zadebiutuje w MMA.

Martin Fenin zadebiutuje w formule MMA. Były reprezentant Czech w zeszłym roku związał się z organizacją Oktagon MMA i to na jej gali wejdzie do klatki. Do debiutu 35-latka powinno dojść jeszcze w tym roku.

Warto wspomnieć, że czesko-słowacka organizacja postanowiła nakręcić serial z udziałem Fenina. Jego motywem przewodnim będą przygotowania byłego piłkarza do walki w MMA. Pierwsze dwa odcinki serialu są już dostępne na kanale YouTube organizacji Oktagon MMA. 

 

ZOBACZ TAKŻE: UFC z walką Polaka. Gdzie obejrzeć transmisję?

 

 

Karierę piłkarską Fenin rozpoczynał w FK Teplice. Następnie występował w barwach m.in. Energie Cottbus, Eintrachcie Frankfurt oraz Slavii Praga. Kilka lat temu trafił do lokalnego klubu FK Reporyje. Później zawiesić buty na kołku i zmienić dyscyplinę sportu. 

 

W reprezentacji Czech rozegrał 17 spotkań i strzelił trzy gole. Jedno z tych trafień zapisał na swoim koncie w meczu z Polską w 2008 roku. Wówczas na Stadionie Śląskim w Chorzowie Biało-Czerwoni wygrali 2:1. Głośnym echem odbił się skandal z udziałem Fenina, który miał miejsce w 2009 roku. Napastnik wraz z kilkoma kolegami z reprezentacji wziął udział w imprezie po przegranym 1:2 meczu ze Słowacją. Imprezujący piłkarze zostali wyrzuceni z czeskiej drużyny narodowej. 

 

Na razie nie wiadomo, kto będzie rywalem 35-latka oraz kiedy dojdzie do debiutu. Warto nadmienić, że Oktagon MMA to jedna z najdynamiczniej rozwijających się organizacji w Europie. Do tej pory organizowała gale w Czechach, Słowacji i Niemczech. W organizacji walczyło również wielu polskich zawodników. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie