MŚ w snowboardzie: Zogg i Prommegger najlepsi w slalomie

Szwajcarka Julie Zogg i Austriak Andreas Prommegger zdobyli złote medale w slalomie równoległym podczas snowboardowych mistrzostw świata w gruzińskim Bakuriani. Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski odpadli w 1/8 finału.

Zogg w finale wygrała o 0,26 s z rodaczką Ladiną Jenny. Brązowy medal wywalczyła Austriaczka Sabine Schoeffmann.

Prommegger natomiast pokonał rodaka Arvida Aunera o 0,44 s. Na najniższym stopniu podium stanął Kanadyjczyk Arnaud Gaudet.

W 1/8 finału Król przegrała o 0,28 s z Austriaczką Claudią Riegler, która w ćwierćfinale uległa Zogg. Natomiast Kwiatkowski był wolniejszy o 1,12 s od czwartego ostatecznie Austriaka Fabiana Obmanna.

Król została sklasyfikowana na 12. pozycji, a Kwiatkowski na 15.

Pozostali Polacy nie przebrnęli eliminacji. 17. miejsce zajął Michał Nowaczyk, a debiutujące w MŚ Olimpia Kwiatkowska i Maria Chyc uplasowały się, odpowiednio, na 26. i 27. pozycji.

W niedzielę w Bakuriani Kwiatkowski zdobył złoty medal w slalomie gigancie równoległym, a Król stanęła na najniższym stopniu podium. W środę czeka ich jeszcze rywalizacja w drużynowym slalomie równoległym.