NHL: Bramkarz Winnipeg Jets obronił 50 strzałów

NHL

W hokejowej lidze NHL świetny mecz rozegrał Connor Hellebuyck. Bramkarz Winnipeg Jets obronił aż 50 strzałów w wyjazdowym spotkaniu z New York Rangers. Kanadyjski zespół wygrał 4:1.

Hellebuycka zdołał jedynie pokonać Vincent Trocheck w 31. minucie. Był to gol na 1:3, bo wcześniej dla Jets trafili Pierre-Luc Dubois, Mark Scheifele i Kyle Connor. W trzeciej tercji zdobywając swoją drugą bramkę wynik ustalił Scheifele.

- Potrzebowaliśmy takie występu Connora. Był po prostu rewelacyjny. Wszystko robił z niesamowitym wyczuciem - komplementował podopiecznego trener Jets Rick Bowness.

To nie był najlepszy mecz w karierze 29-letniego Hellebuycka. Wybrany przez Jets w 2012 roku ze 120. numerem w drafcie bramkarz nieco ponad trzy lata temu obronił 51 strzałów w meczu z San Jose Sharks (3:2).

Jets w tabeli Pacific Division zajmują drugie miejsce. Rangers sklasyfikowani są na trzeciej pozycji w Metropolitan Division.