Prestiżowe wyróżnienie gwiazdy Developresu. Najlepsza w Europie!

Siatkówka
Prestiżowe wyróżnienie gwiazdy Developresu. Najlepsza w Europie!
fot. PAP/Piotr Polak
Ann Kalandadze w ataku

Siatkarki z Rzeszowa zajęły drugie miejsce w swojej grupie siatkarskiej Ligi Mistrzyń i awansowały do fazy pucharowej. Bardzo dobrze rozgrywki grupowe wspominać będzie gruzińska przyjmująca Developresu Ann Kalandadze, która została wyróżniona za swoją grę w dotychczasowych spotkaniach Champions League.

Wicemistrzynie Polski rywalizowały w bieżącej kampanii europejskich pucharów w grupie A wraz z Imoco Conegliano, Vasasem Budapeszt i Volley Mulhouse Alsace. Rzeszowianki dwukrotnie przegrały z niezwykle mocną ekipą Imoco, natomiast pozostałe cztery spotkania rozstrzygnęły na swoją korzyść. Teraz w ćwierćfinale na Developres czeka francuski zespół Volero Le Cannet.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nicola Vettori: Szkoda przegranego drugiego seta

 

Bezsprzecznie najgroźniejszą i najskuteczniejszą zawodniczką rzeszowskiego klubu była w tej fazie sezonu grająca na przyjęciu Ann Kalandadze. Tym samym Gruzinka została nominowana przez CEV do nagrody MVP fazy grupowej. Pochodząca z Tbilisi siatkarka uzyskała 23 221 głosów respondentów, dzięki czemu zwyciężyła w głosowaniu. W pokonanym polu zostawiła takie siatkarskie tuzy jak Jordan Thompson, Isabelle Haak i Vita Akimova. 

 

 

Co istotne - wysoka forma prezentowana przez Kalandadze zwykle przekłada się na dobrą dyspozycję całego zespołu prowadzonego przez Stephane'a Antigę. Pierwszy mecz 1/4 finału LM z Volero Le Cannet rzeszowianki zagrają w czwartek 2 marca w Hali Podpromie. I na pewno nie są pozbawione szans w tej rywalizacji.

Frank Dzieniecki/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie