Liga Mistrzów: Gol Lukaku na wagę zwycięstwa. Inter bliżej awansu

Inter Mediolan pokonał FC Porto w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0, a autorem jedynego trafienia był Romelu Lukaku. Rewanż zostanie rozegrany 14 marca w Portugalii.

Do przerwy nie oglądaliśmy zbyt wielu sytuacji bramkowych. Strzały Hakana Calhanoglu z Interu i Marko Grujicia z Porto obronili bramkarze. Najlepszą szansę do wyjścia na prowadzenie gospodarze mieli w doliczonym czasie pierwszej połowy. Głową uderzał Alessandro Bastoni, ale instynktowną interwencją popisał się Diogo Costa.

Po zmianie stron zobaczyliśmy więcej dogodnych sytuacji do strzelenia gola. Po strzale Nicolo Barelli futbolówka nieznacznie minęła słupek bramki. Później bliżej zdobycia bramki byli podopieczni Sergio Conceicao. W ciągu kilkudziesięciu sekund uderzali Mehdi Taremi i Zaidu, ale za każdym razem na posterunku był Andre Onana.

W 78. minucie meczu swój udział w meczu zakończył Otavio. Brazylijczyk otrzymał drugą żółtą kartkę i zespół mistrza Portugalii musiał grać w osłabieniu. Poskutkowało to tym, że zawodnicy Simone Inzaghiego przesunęli się na połowę gości i dążyli do strzelenia zwycięskiego gola. Po kilku próbach dopięli swego.

Calhanoglu posłał piłkę w pole karne z rzutu rożnego. Tam najlepiej zachował się wprowadzony z ławki Lukaku. Belgijski napastnik najpierw oddał strzał głową, po którym futbolówka odbiła się od słupka, a następnie ponownie trafiła do niego. Przy drugiej próbie napastnik Interu już się nie pomylił i dał prowadzenie swojej drużynie.

Inter szukał drugiego gola, lecz finalnie skończyło się na jednobramkowym zwycięstwie. Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane 14 marca w Porto.

Inter Mediolan - FC Porto 1:0 (0:0)

Bramka: Lukaku 86

Inter Mediolan: Andre Onana - Milan Skriniar (81. Denzel Dumfries), Francesco Acerbi, Alessandro Bastoni - Matteo Darmian, Nicolo Barella, Hakan Calhanoglu, Henrich Mychitarian (72. Marcelo Brozović), Federico Dimarco (58. Robin Gosens) - Lautaro Martinez, Edin Dżeko (58. Romelu Lukaku)

FC Porto: Diogo Costa - Joao Mario (90+2. Goncalo Borges), Pepe, Ivan Marcano, Zaidu - Otavio, Matheus Uribe, Marko Grujić, Galeno (51. Evanilson) - Mehdi Taremi (83. Wendell), Pepê

Czerwona kartka: Otavio (78, za drugą żółtą)