Legia Warszawa pierwszym triumfatorem LOTTO 3x3 Ligi

Arkadiusz Kobus został MVP turnieju.

Koszykarze Legii LOTTO 3x3 Warszawa wygrali w Lublinie pierwszą edycję LOTTO 3x3 Ligi, w której rywalizowały zespoły ekstraklasy koszykarzy. W emocjonującym spotkaniu finałowym stołeczna ekipa pokonała Tauron GTK Gliwice 21:19.

Mistrzowski zespół wystąpił w składzie: Maciej Adamkiewicz, Arkadiusz Kobus (MVP turnieju), Piotr Robak i Marcin Zarzeczny. Wicemistrzostwo wywalczyli: Mateusz Szlachetka, Filip Put, Szymon Ryżek i Patryk Wilk.

W meczu o trzecie miejsce Suzuki Arka Gdynia pokonała Rawlplug Sokoła Łańcut 21:10.

Pierwszy turnieju, w listopadzie również w Lublinie, wygrała Legia LOTTO 3x3 Warszawa przed Suzuki Arką Gdynia, Tauron GTK Gliwice oraz Treflem Sopot i te cztery zespoły już wtedy zapewniły sobie udział w turnieju finałowym.

O cztery kolejne miejsca walczyło natomiast w piątek 12 pozostałych drużyn ekstraklasy podzielonych na cztery grupy. Awanse wywalczyły: Rawlplug Sokół Łańcut, BM Stal Ostrów Wielkopolski, Polski Cukier Start Lublin i Enea Astoria 3x3 Bydgoszcz.