Trzy miejsca na podium polskich zapaśników w Kairze

Sporty walki

Zbigniew Baranowski oraz Kamil Kościółek zajęli w Kairze drugie miejsca, a Sebastian Jezierzański trzecie w światowym zapaśniczym turnieju rankingowym - Memoriale Ibrahima Moustafy w stylu wolnym.

Baranowski (AKS Białogard) przegrał w finale kategorii 97 kg z Batyrbekiem Tcakułowem (Słowacja) 1:7, natomiast Radosław Baran (LKS Ceramik Krotoszyn) po porażce w 1/8 finału w tej samej wadze z Bekzatem Urkimbajewem (Kazachstan) 2:3 sklasyfikowany został w gronie 19 startujących na 14. miejscu.

Kamil Kościółek (ZKS Stal Rzeszów) musiał uznać w finale wyższość jednego z najlepszych zapaśników na świecie w wadze 125 kg Turka Tahy Akgula ulegając na punkty 0:5.

Drugi z Polaków startujących w tej wadze Robert Baran (LKS Ceramik Krotoszyn) przegrał w ćwierćfinale z Amerykaninem Nicholasem Gwiazdowskim 4:8 i uplasował się na ósmym miejscu wśród 15 biorących udział w turnieju.

Jezierzański (LKS Dąb Brzeźnica) w walce o trzecie miejsce w kategorii 86 kg zwyciężył na punkty 11:0 Ethana Adriana Ramosa z Portoryko.

W kategorii 65 kg Krzysztof Bieńkowski (AKS Białogard) był 16., a Eduard Grigoriew (Mazowsze Teresin) 17.

Siódemka podopiecznych trenerów Grygorija Danko i Ryszarda Klimasa zgromadziła 55 punkty i zajęła dziewiąte miejsce w klasyfikacji drużynowej zawodów. Pierwsze przypadło USA 155 przed Ukrainą 117, Gruzją 98, Turcją 90, Kazachstanem 78, Armenią 68, Kirgistanem 67 oraz Uzbekistanem 67. Punktowały 24 kraje spośród 31 startujących.

W pierwszym turnieju rankingowym w Zagrzebiu najlepiej z Polaków spisał się Robert Baran, który zajął w Chorwacji trzecie miejsce. Piąte miejsca zajęli: Kamil Kościółek i Radosław Baran, a siódme, po porażce z Robertem Baranem, przypadło Zbigniewowi Baranowskiemu.