Serie A: Outsider z pierwszą wygraną w sezonie! Czerwona kartka Mourinho (WIDEO)

Jose Mourinho wyleciał na trybuny podczas meczu z Cremonese

Cremonese i Roma zmierzyły się w pierwszym z wtorkowych meczów włoskiej Serie A. Spotkanie zakończył się sensacyjnym triumfem gospodarzy, którzy wygrali 2:1.

Do przerwy zanosiło się na ogromną niespodziankę. Ligowy outsider, który w tym sezonie Serie A nie wygrał jeszcze meczu, prowadził bowiem 1:0. Wynik spotkania kapitalnym uderzeniem zza pola karnego otworzył Frank Tsadjout.

W drugiej połowie Roma musiała sobie radzić... bez trenera. Już na początku tej części gry czerwoną kartkę zobaczył bowiem Jose Mourinho. Osłabienie na ławce trenerskiej nie przeszkodziło ekipie gości w doprowadzeniu do remisu. W 71. minucie na listę strzelców wpisał się Leonardo Spinazzola.

Gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie w 83. minucie. Rzut karny na gola zamienił wówczas Daniel Ciofani. Jak się okazało, trafienie 37-letniego weterana włoskich boisk zapewniło Cremonese sensacyjne zwycięstwo - pierwsze w tym sezonie Serie A.

Nicola Zalewski przebywał na boisku przez 63 minuty. Piłkarz reprezentacji Polski wystąpił na pozycji prawego wahadłowego.

Cremonese - Roma 2:1 (1:0)
Bramki: Tsadjout 17, Ciofani 83 (rzut karny) - Spinazzola 71

Czerwona kartka: Mourinho 46