Fortuna Puchar Polski: Bez niespodzianki w Zielonej Górze. Legia gra dalej

Tomas Pekhart świętujący gola na 1:0 na stadionie w Zielonej Górze

Legia Warszawa pewnie pokonała na wyjeździe Lechię Zielona Góra 3:0 w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski. Bramki dla przyjezdnych zdobyli Tomas Pekhart, Bartosz Kapustka i Carlitos. Momentami różnica klas była na boisku aż nadto widoczna.

Już w czwartej minucie spotkania wynik mógł otworzyć Pekhart, ale jego strzał minimalnie minął dalszy słupek bramki strzeżonej przez Wojciecha Fabisiaka. Co się jednak odwlecze, to nie uciecze. Chwilę później snajper z Czech mógł już cieszyć się ze zdobytej bramki. Piłkę do napastnika Legii zagrywał Filip Mladenović, a Pekhart efektownym uderzeniem piętą wyprowadził stołecznych na prowadzenie.

Gracze Lechii próbowali się odgryzać, ale absolutnie nic z tego nie wychodziło. W zespole trenera Runjaica wyróżniał się natomiast 19-letni Igor Strzałek, który raz po raz napędzał akcje ekipy gości. Drugi cios "Legioniści" zadali tuż przed przerwą. Precyzyjne dogranie Pawła Wszołka na przedpole precyzyjnym strzałem zamienił na gola Bartosz Kapustka. Interwencję Fabisiakowi utrudnił z pewnością rykoszet od jednego z defensorów Lechii.

W drugiej połowie obraz meczu znacząco się nie zmienił. To warszawianie byli stroną przeważającą i nie pozwalali piłkarzom Andrzeja Sawickiego na zbyt wiele. Warto wspomnieć, że średniej jakości murawa w Zielonej Górze nie ułatwiała zadania obu zespołom. Legia w 71. minucie postawiła kropkę nad "i". Wszołek dołożył swoją drugą asystę tego dnia, a wprowadzony kilkanaście minut wcześniej na boisko Carlitos spokojnie wykończył sytuację sam na sam z golkiperem gospodarzy.

Lechia swoją najlepszą okazję miała tuż po stracie gola na 0:3. Po błędzie Maika Nawrockiego techniczny strzał oddał Mateusz Surożyński, ale jego próba zatrzymała się na poprzeczce bramki Dominika Hładuna.

Lechia Zielona Góra - Legia Warszawa 0:3 (0:2)

Bramki: Pekhart 8, Kapustka 43, Carlitos 71

Lechia Zielona Góra: Wojciech Fabisiak - Jakub Malec (75. Łukasz Maćkowiak), Igor Kurowski, Kacper Lechowicz, Rafał Ostrowski, Mateusz Zientarski - Mateusz Surożyński (75. Wołodymyr Szwed), Kacper Zając (66. Aron Athenstadt), Jussuf Mwinyi (81. Krzysztof Staśkiewicz), Mykyta Łoboda - Przemysław Mycan (81. Jakub Kołodenny)

Legia Warszawa: Dominik Hładun - Maik Nawrocki, Rafał Augustyniak, Yuri Ribeiro - Paweł Wszołek (85. Makana Baku), Bartosz Slisz, Igor Strzałek (78. Patryk Sokołowski), Bartosz Kapustka (85. Jurgen Celhaka), Filip Mladenovic - Tomas Pekhart (78. Maciej Rosołek), Robert Pich (59. Carlitos)

Żółte kartki: Mycan, Łoboda, Ostrowski - Nawrocki