MŚ w Planicy: Dwie Polki awansowały do konkursu na dużej skoczni

Kinga Rajda

Kinga Rajda i Nicole Konderla awansowały do konkursu na dużej skoczni w Planicy podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. Paulina Cieślar i Anna Twardosz odpadły w eliminacjach, które wygrała Niemka Katharina Althaus.

Druga była Kanadyjka Alexandria Loutitt, a trzecie miejsce zajęła Norweżka Maren Lundby. Rajda była 30., Konderla 35., Cieślar 45., a Twardosz 48. W kwalifikacjach startowało 50 zawodniczek.

Althaus skoczyła 129 m i otrzymała notę 122,2 pkt. Niemka miała 6,5 pkt przewagi nad Loutitt i 7,3 pkt nad Lundby. Althaus zdobyła w Planicy trzy złote medale. Na skoczni normalnej triumfowała w konkursie indywidualnym, drużynowym i rywalizacji mikstów.

Rajda uzyskała 105,5 m - 74,7 pkt, Konderla - 112 m i 69,9 pkt, Cieślar - 100 m i 53,6 pkt, a Twardosz 91 m - 39,9 pkt.

Konkurs kobiet na dużej skoczni rozpocznie się w środę o godzinie 17.30. Weźmie w nim udział 40 zawodniczek.