Ważna decyzja Trefla Gdańsk! Siatkarz podpisał kontrakt

Siatkówka
Ważna decyzja Trefla Gdańsk! Siatkarz podpisał kontrakt
fot. Cyfrasport
Jan Martinez Franchi (w środku) w reprezentacji Argentyny podczas Memoriału Wagnera 2022. Obok Matias Sanchez i Luciano De Cecco.

Przybył do stolicy Pomorza przed rozpoczęciem obecnego sezonu, a teraz podpisał z klubem kolejny, roczny kontrakt. Jan Martinez Franchi będzie siatkarzem Trefla Gdańsk również w sezonie 2023/24. – Gdy rok temu dołączałem do PlusLigi moja myśl była taka, by zostać w Polsce na dłużej, taki był mój cel. Skoro od razu trafiłem do najlepszego dla mnie miejsca, gdzie świetnie się czuję i bardzo odpowiada mi styl gry, decyzja była prosta – powiedział argentyński przyjmujący.

Jan Martinez Franchi związał się z Treflem Gdańsk przed obecnym sezonem PlusLigi i tym samym rozpoczął swoją grę w polskiej lidze. Wcześniej występował w rodzimej Argentynie w Bolivar, a także reprezentował barwy klubu z brazylijskiego Rio de Janeiro. Jego pierwszym klubem w Europie był Greenyard Maaseik – w Belgii występował przez dwa sezony.

Zobacz także: Powrót do Trefla? Siatkarz może zagrać w Gdańsku po zagranicznej przygodzie

 

Gdy dołączał do Trefla, mówił o tym, że stanie się częścią PlusLigi to dla niego bardzo ważny etap i chce tę szansę jak najlepiej wykorzystać. Tak zdecydowanie się dzieje – Argentyńczyk od początku sezonu zajmuje miejsce w czołówce rankingu najlepiej przyjmujących zawodników w lidze. Ze średnią skutecznością w przyjęciu na poziomie 54,84% plasuje się obecnie na trzecim miejscu w zestawieniu, a wyprzedza go tylko duet libero Luke Perry i Santiago Danani. Ponadto Jan Martinez zdobył do tej pory 172 punkty w 23 meczach, a także był wyróżniany w ligowych zestawieniach rezerwowych składów drużyn poszczególnych kolejek. Zawodnik często podkreśla, że świetnie czuje się w Gdańsku, a to z pewnością także ma pozytywny wpływ na grę.

 

 

– Przede wszystkim bardzo polubiłem ten klub, wszystkich, którzy w nim pracują i go tworzą, zarówno pod kątem sportowym, jak i organizacyjnym. Świetnie się tu czuję, zauroczył mnie również sam Gdańsk, a to także duży plus, by po prostu dobrze się żyło w mieście, w którym się gra. Gdy rok temu dołączałem do PlusLigi moja myśl była taka, by zostać w Polsce na dłużej, taki był mój cel. Skoro od razu trafiłem do najlepszego dla mnie miejsca, gdzie świetnie się czuję i bardzo odpowiada mi styl gry, decyzja była prosta – powiedział Jan Martinez Franchi.

 

Jan Maritnez to drugi zawodnik, którego przedłużenie kontraktu ogłosił Trefl. Wcześniej poinformowano już, że w Gdańsku zostaje Mikołaj Sawicki. Ponadto ważne kontrakty na kolejny sezon mają Lukas Kampa, Patryk Niemiec, Aliaksei Nasevich oraz Dawid Pruszkowski.

 

 

– Bardzo się cieszę, że Jan Martinez zostaje w Gdańsku. To topowy przyjmujący, o czym świadczą jego statystyki i pozycja w ligowym rankingu. Argentyńczyk wykonuje w tym aspekcie świetną robotę. Jestem przekonany, że przed nami zarówno emocjonująca końcówka obecnego sezonu PlusLigi, jak i kolejny rozdział owocnej współpracy – zaznaczył prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski.

RM, Polsat Sport, treflgdansk.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie