Wkrótce startuje LOTTO SuperLIGA. "Zależy nam, żeby fani nauczyli się kibicować Polakom"

Tenis
Wkrótce startuje LOTTO SuperLIGA. "Zależy nam, żeby fani nauczyli się kibicować Polakom"
fot. Polsat Sport
Lotto SuperLIGA

Już 14 marca losowanie grup drugiej edycji polskiej zawodowej ligi tenisa LOTTO SuperLIGI. O poprzedniej edycji rozgrywek, planach na obecną, a także o losowaniu opowiedziała w rozmowie z Polsatem Sport Danuta Dmowska-Andrzejuk, prezes tenisowej LOTTO SuperLIGI.

Pierwsza edycja LOTTO SuperLIGI odbyła się w zeszłym roku w 100. rocznicę powstania Polskiego Związku Tenisa. Wygrał ją BKT Advantage Bielsko-Biała, który pokonał w finale CKT Grodzisk Mazowiecki. W ubiegłorocznej edycji mieli okazję występować profesjonalni zawodnicy, którzy występują w turniejach WTA i ATP. Wśród nich był m.in. Jiri Lehecka, który bardzo dobrze spisywał się podczas tegorocznego Australian Open. Występowała też będąca na 27. miejscu w rankingu WTA Petra Martic. Grali także polscy zawodnicy: Łukasz Kubot, Agnieszka i Urszula Radwańskie, czy Jerzy Janowicz. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Szczere wyznanie Igi Świątek. Nie przyzwyczaiła do takich słów

 

W sezonie 2023 udział weźmie osiem zespołów. Rozgrywki rozpoczną się na początku maja i będą transmitowane przez Polsat Sport, a więc oficjalnego partnera medialnego. O różnicach między obecnym a zeszłym sezonem opowiedziała Dmowska-Andrzejuk.

 

- Na pewno większą promocją samej ligi, na tym nam zależy, pierwszy sezon był o tyle trudny, że musieliśmy wystartować i nauczyć kibiców. Zależy nam na tym, żeby więcej osób kibicowało nie tylko Idze Świątek w turniejach rangi WTA, ale też żeby kibice nauczyli kibicować Polakom w swoim klubach. Liczymy, że Final Four, który będzie grany na kortach twardych, najlepsi zawodnicy zechcą potraktować to jako formę przygotowań do Australian Open - powiedziała.

 

Nie znamy jeszcze oficjalnej puli nagród, która będzie do wygrania. Zostanie ona ogłoszona tuż przed startem rozgrywek.

 

- Nie jest jeszcze oficjalnie ogłoszona, będzie ogłoszona na początku maja. Teraz skupiliśmy się na ogłoszeniu założeń na ten sezon - dodała Dmowska-Andrzejuk.

 

Opowiedziała też w jaki sposób będzie odbywało się losowanie, które zaplanowano na 14 marca. Nie wiemy jeszcze, który znany zawodnik będzie brał w nim udział.

 

- Losowanie będzie transmitowane na żywo w telewizji Polsat w studiu z naszymi partnerami tytularnymi. Niech niespodzianką pozostanie, kto z zawodników weźmie udział w losowaniu. W zeszłym roku byli to Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz. Będzięmy co roku zapraszali innych zawodników. Niestety kalendarz startów zawodników jest napięty, a kluby chcą aby losowanie było jak najszybciej - poinformowała prezes tenisowej LOTTO SuperLIGI.

PSZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie