Ambicja to za mało. ŁKS Commercecon pożegnał się z Ligą Mistrzyń

Ambitnie walczące łodzianki nie były w stanie pokonać VakifBanku

Nie było sensacji w rewanżowym spotkaniu Ligi Mistrzyń pomiędzy VakifBankiem Stambuł a ŁKS-em Commercecon Łódź. Obrończynie tytułu wygrały drugie starcie z ambitnie walczącą polską ekipą 3:0 i pewnie awansowały do ćwierćfinału rozgrywek.

Podopieczne Alessandro Chiappiniego miały arcytrudne zadanie. W pierwszym spotkaniu Turczynki wygrały 3:0, więc aby myśleć o awansie, łodzianki musiałyby najpierw wygrać za 3 punkty, a następnie triumfować w złotym secie. Wygrana ŁKS-u Commercecon 3:2 dawałaby awans VakifBankowi.

Pierwszy set rewanżowego starcia był bardzo wyrównany. Łodzianki długo utrzymywały dwupunktową przewagę, a następnie, gdy zawodniczki ze Stambułu wyrównały, nie pozwalały faworyzowanym gospodyniom na odskoczenie na więcej niż jeden punkt. Mało tego, zróżnicowana gra w ataku (punktowały Górecka, Scuka, Gryka i Diouf) pozwoliła ŁKS-owi Commercecon na ponowne objęcie prowadzenia. Przy stanie 22:21 dla ekipy Alessandro Chiappiniego do głosu ponownie doszły rywalki i choć liderki Tauron Ligi zdołały doprowadzić do stanu 23:23, dwie ostatnie piłki należały do Turczynek, w barwach których - podobnie jak w pierwszym spotkaniu - brylowała niezawodna Paola Ogechi Egonu.

Druga odsłona długo przebiegała pod dyktando obrończyń tytułu, które bardzo szybko odskoczyły na trzy punkty, a następnie konsekwentnie tę przewagę powiększały. Od stanu 9:7 VakifBank zdobył osiem punktów przy zaledwie jednym siatkarek z Łodzi. I gdy wydawało się, że ta część spotkania zakończy się wysokim zwycięstwem VakifBanku, ŁKS Commercecon zaczął grać jak natchniony. Liderki Tauron Ligi najpierw zmniejszyły dystans do rywalek do czterech "oczek", a w pewnym momencie... zdołały wyjść na prowadzenie 25:24! Niestety, dwukrotnym mistrzyniom Polski nie udało się wykorzystać piłki setowej, a w grze na przewagi doświadczone Turczynki okazały się lepsze, wygrywając ostatecznie 28:26.

W trzecim secie prowadzenie zmieniało się aż sześć razy. Mniej więcej w połowie partii łodzianki wygrywały jednym punktem 14:13, ale gdy na prowadzenie 15:14 wyszły zawodniczki z Turcji, ŁKS Commercecon zdołał już tylko raz doprowadzić do stanu 19:19. VakifBank wygrał ostatecznie 25:23 i cały mecz 3:0.

MVP spotkania została Paola Egonu, zdobywczyni 16 punktów dla drużyny ze Stambułu.

W fazie ćwierćfinałowej rywalkami obrończyń tytułu będą siatkarki Vero Volley z Mediolanu, w składzie których gra reprezentantka Polski Magdalena Stysiak.

VakifBank Stambuł - ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:23, 28:26, 25:23)

VakifBank Stambuł: Paola Egonu (16), Zehra Gunes (1), Gabi (6), Kara Bajema (13), Chiaka Ogbogu (8), Buket Gulubay (3) - Ayca Aykac (libero) - Derya Cebecioglu (4), Aleksia Karutasu (5), Cansu Ozbay (1), Kubra Akman, Aylin Acar

ŁKS Commercecon Łódź: Kamila Witkowska (5), Valentina Diouf (23), Zuzanna Górecka (10), Roberta Ratzke, Lana Scuka (6), Aleksandra Gryka (5) - Paulina Maj-Erwardt (libero) - Anastazja Hryszczuk (1), Julita Piasecka (2), Angelika Gajer, Kinga Drabek