Juventus odwołał się od kary, ale widmo degradacji wciąż olbrzymie

Juventus odwołał się od kary, ale widmo degradacji wciąż olbrzymie
fot. PAP
Jaka przyszłość czeka Juventus?

Juventus w styczniu został ukarany odjęciem aż 15 punktów w tabeli Serie A za nieprawidłowości finansowe. "Starej Damie" przysługiwał miesiąc na odwołanie się od tej decyzji, co uczyniła we wtorek 28 lutego. Klubowi grożą jednak o wiele poważniejsze sankcje.

Przypomnijmy, że Juventus został ukarany za zawyżanie wartości piłkarzy wytransferowanych do innych klubów, a co za tym idzie do zawyżonych zysków z tytuły ich sprzedaży. Ponadto klub jest oskarżony o ukrywanie wypłat zawodnikom w trakcie pandemii.

 

Zawieszeni zostali byli i obecni działacze Juventusu z Andreą Agnellim i Pavlem Nedvedem na czele. Klub złożył już odwołanie do Włoskiego Komitetu Olimpijskiego w sprawie decyzji o odjęciu 15 punktów w Serie A, ale nadal musi liczyć się nie tylko z podtrzymaniem tej sankcji, lecz z kolejnymi - o wiele poważniejszymi.

 

ZOBACZ TAKŻE: Niechlubny wyczyn Skry. Pod tym względem są najgorsi w Polsce!

 

Włoskie media mówią o degradacji do Serie B i kilkuletnim zakazie gry w europejskich pucharach. Dla fanów biało-czarnych byłby to cios porównywalny do afery "calciopoli" sprzed lat, w której toczono proces przeciwko drużynom ustawiającym mecze. Wówczas w 2006 roku Juventus został zdegradowany do Serie B, a jego powrót do czołówki krajowej i europejskiej trwał kilka lat.

 

Co ciekawe, mimo odjętych 15 punktów ekipa Juventusu wciąż ma realne szanse na czwarte miejsce w tabeli, do którego traci dziesięć punktów. Podopieczni Massimiliano Allegriego wygrali cztery ostatnie spotkania z rzędu, a kluczowe dla układu górnej części klasyfikacji będzie najbliższe wyjazdowe starcie z piątą AS Roma.

 

Warto zaznaczyć, że ewentualne przywrócenie Juventusowi wspomnianych 15 "oczek" pozwoliłoby wrócić "Starej Damie" na drugie miejsce. Taki scenariusz jest jednak mało prawdopodobny.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie