Puchar CEV: Półfinał nie dla Grot Budowlanych Łódź

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź przegrały z Alba Blaj 2:3 w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Pucharu CEV. Tym samym ekipa z Polski pożegnała się z europejskimi rozgrywkami w tym sezonie.

Łodzianki przegrały pierwsze spotkanie 1:3, więc w rewanżu musiały wygrać za trzy punkty (3:1 lub 3:1), by doprowadzić do "złotego seta". Przyjezdnym wystarczały dwie partie do zagwarantowania sobie awansu do półfinału Pucharu CEV.

Pierwsza partia była bardzo wyrównana, ale w końcówce to gospodynie przejęły kontrolę i dzięki pięciu punktom z rzędu wyszły na prowadzenie. Dzięki temu dobrze rozpoczęły drugiego seta i wydawało się, że ich wygrana jest kwestią czasu. W końcówce coś się jednak zacięło. Rumunki najpierw dogoniły wynik, a w kluczowych momentach okazały się minimalnie lepsze, dzięki czemu doprowadziły do wyrównania.

Mecz zaczął wymykać się łodziankom z rąk. Trzeci set był podobny do drugiego. Rumunki znowu lepiej wytrzymały końcówkę. Tym samym objęły prowadzenie 2:1 i stało się jasne, że to one zagrają w kolejnej rundzie.

Spotkanie trzeba było jednak dokończyć. Siatkarki Budowlanych najpierw doprowadziły do tie-breaka, by w przegrać w nim 9:15. Alba Blaj wygrała cały mecz 3:2.

W Grot Budowlanych najskuteczniejsze były Aleksandra Kazała – 19 i Melis Durul – 18.

Alba Blaj w półfinale zagra lepszym z pary CSM Targoviste – Olympiakos Pireus. W pierwszym spotkaniu zespół rumuński zwyciężył na własnym terenie 3:2.

W poprzednich rundach siatkarki Grot Budowlanych wyeliminowały CSO Voluntari z Rumunii, hiszpański CV Gran Canaria oraz mistrza Belgii - VDK Gent Dames.

Grot Budowlani Łódź - CS Volei Alba Blaj 2:3 (25:21, 23:25, 22:25, 25:21, 10:15)
Pierwszy mecz: 1:3. Awans: CS Volei Alba Blaj