Siatkarka reprezentacji wywołała burzę. Wszystko przez kontrowersyjne zdjęcie

Siatkówka
Siatkarka reprezentacji wywołała burzę. Wszystko przez kontrowersyjne zdjęcie
Fot. PAP
Siatkarka reprezentacji wywołała burzę. Wszystko przez kontrowersyjne zdjęcie

Ivana Radović wywołała skandal. Bośniacka siatkarska udostępniła na swoim Instagramie zdjęcie w czapce czetnicką. Warto podkreślić, że nazwa "czetnica" pochodzi od serbskiego słowa "czeta", które oznacza "oddział". Do tego 22-latka na fotografii unosi do góry trzy palce.

Zawodniczka zdjęcie opatrzyła opisem: "Potomek księcia Momcilo Duijca". Wspomniany Dujic w czasie drugiej wojny światowej był członkiem ruchu czetnickiego i brał udział w zbrodniach na terenie Bośni i Hercegowiny oraz Chorwacji. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Puchar CEV: Grot Budowlani Łódź – CS Volei Alba Blaj. Gdzie obejrzeć? 

 

Po zakończeniu wojny uciekł do USA, gdzie spędził resztę życia. W Jugosławii został oskarżony o zbrodnie wojenne i kolaboracje, za co skazano go na karę śmierci. Stany Zjednoczone nie zgodziły się jednak na wydanie go. 

 

Wpis siatkarki spotkał się z falą krytyki. Reprezentantka Bośni i Hercegowiny zmieniła ustawienie konta na Instagramie na prywatne. Natomiast krajowa federacja siatkarska na razie nie odniosła się do sprawy. 

 

Radović jest aktualnie zawodniczką ZOK Gacko. Jej drużyna rywalizowała w tym sezonie w rozgrywkach Challange Cup. Ze zmagań odpadła już w pierwszej rundzie po dwóch porażkach z włoską ekipą Chieri 76 K. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie