Szymon Marciniak nie będzie sędziował w Polsce? Chce go cały świat!

Piłka nożna
Szymon Marciniak nie będzie sędziował w Polsce? Chce go cały świat!
fot. Cyfrasport
Szymon Marciniak

Odkąd Szymon Marciniak sędziował ubiegłoroczny finał mundialu w Katarze, cały piłkarski świat pragnie mieć w swoich rozgrywkach polskiego arbitra. Nasuwa się pytanie, co z meczami ligowymi w naszym kraju?

Ostatnio nasz najlepszy polski sędzia ominął prowadzenie spotkania w PKO BP Ekstraklasie, ponieważ poleciał do Zjednoczonych Emiratów Arabskich na zaproszenie tamtejszego związku, aby pracować przy Superpucharze.

 

Marciniak, mimo że wciąż mamy dopiero początek roku, nie może narzekać na brak pracy. Po finałach mistrzostw świata zdążył już sędziować w wielu zakątkach globu  - Cypr, Arabia Saudyjska, Egipt i wspomniane Zjednoczone Emiraty Arabskie. Można spodziewać się, że w najbliższym czasie do siedziby Polskiego Związku Piłki Nożnej będą wpływać kolejne zaproszenia dla arbitra.

 

ZOBACZ TAKŻE: Niechlubny wyczyn Skry. Pod tym względem są najgorsi w Polsce!

 

Co zatem z rozgrywkami w PKO BP Ekstraklasie? Kibice mogą mieć obawy, że nie zobaczą w akcji Marciniaka ze względu na jego zagraniczne wojaże.

 

- Szymon poleciał do ZEA na oficjalne pisemne zaproszenie, przysłane przez tamtejszą federację. Wyjazd był planowany od dawna z zachowaniem wszystkich procedur. Przede wszystkim przyjmujemy takie zaproszenia, gdy nie kolidują one z terminami rozgrywek krajowych oraz tych pod egidą FIFA i UEFA. Sędziowie zawodowi muszą być do pełnej dyspozycji PZPN w czasie rozgrywek ligowych. Wyjątki mogą dotyczyć wyłącznie zaproszeń na mecze o dużym prestiżu lub poziomie sportowym - powiedział w rozmowie z Onetem, Tomasz Mikulski, przewodniczący Kolegium Sędziów PZPN.

 

Wszystko zatem wskazuje na to, że już niebawem ponownie zobaczymy Marciniaka nie tylko na polskich boiskach, ale i europejskich ze względu na zmagania w Lidze Mistrzów.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie