Trzy sety w Iławie! Przełamanie Indykpolu AZS Olsztyn

Siatkarze Indykpolu AZS odnieśli piętnaste zwycięstwo w obecnym sezonie PlusLigi.

W meczu 26. kolejki PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn pokonał Barkom-Każany Lwów 3:0. Drużyna trenera Javiera Webera przełamała się po trzech porażkach w poprzednich spotkaniach.

Premierowa odsłona nie przyniosła większych emocji. Siatkarze Indykpolu AZS szybko uzyskali solidną zaliczkę (8:4, 12:7) i w dalszej części seta nie dali rywalom dojść do głosu. Mieli wyraźną przewagę w ataku, ale również w innych elementach prezentowali się lepiej od rywali. W końcówce spokojnie zmierzali po wygraną, która stała się faktem po błędzie rywali (25:17).

Druga część meczu była znacznie ciekawsza od poprzedniej. Goście poprawili skuteczność, dzięki czemu toczyli wyrównaną walkę z olsztynianami. Po przewadze ekipy ze Lwowa (8:6), inicjatywę przejęli gospodarze (14:11), ale siatkarze Barkomu odrobili straty (15:15). Goście jeszcze w końcówce seta złapali kontakt z rywalami (23:22). Dwie ostatnie akcje padły jednak łupem olsztynian. Karol Butryn popisał się skutecznym atakiem, a po chwili punktowym blokiem gospodarze ustalili wynik na 25:22.

Trzeci set toczył się pod dyktando olsztynian. Od początku tej partii dobrze prezentowali się w polu zagrywki i narzucili rywalom swoje warunki. W środkowej części seta mieli już solidną zaliczkę (13:6, 17:11), a w końcówce kontrolowali sytuację. Rywalizację efektownie, bo dwoma asami serwisowymi, zakończył Moritz Karlitzek (25:17).

Skrót meczu Indykpol AZS - Barkom-Każany:

Najwięcej punktów: Moritz Karlitzek (19), Robbert Andringa (13), Karol Butryn (12) – Indykpol AZS; Julius Firkal (10) – Barkom-Każany. MVP: Moritz Karlitzek (14/18 = 78% skuteczności w ataku + 3 asy + 2 bloki; zagrał na +14).

Indykpol AZS Olsztyn – Barkom-Każany Lwów 3:0 (25:17, 25:22, 25:17)

Indykpol AZS: Grzegorz Pająk, Moritz Karlitzek, Taylor Averill, Karol Butryn, Robbert Andringa, Szymon Jakubiszak – Kuba Hawryluk (libero). Trener: Javier Weber.
Barkom-Każany: Artem Smolar, Murat Yenipazar, Julius Firkal, Władysław Szczurow, Wasyl Tupczi, Jonas Kvalen – Dmytro Kanajew (libero) oraz Ołeksij Hołowen, Oleg Szewczenko, Witalij Kuczer. Trener: Ugis Krastins.