Fortuna 1 Liga: Mocne rozpoczęcie kolejki w wykonaniu Arki. Resovia rozbita w Gdyni

Arka Gdynia z przytupem otworzyła 22. kolejkę Fortuna 1 Ligi. Podopieczni Hermesa pokonali u siebie Apklan Resovię Rzeszów. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:0. Warto dodać, że trzy gole "Arkowcy" strzelili jeszcze przed przerwą.

Pierwszą bramkę w meczu zdobył Luan Capanni. Brazylijczyk zamienił na gola rzut karny w piątej minucie gry. Na 2:0 w 40. minucie spotkania podwyższył Karol Czubak. Dla napastnika Arki było to 15. trafienie w bieżących rozgrywkach, tym samym wyszedł na samodzielne prowadzenie w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców.

Ostatecznie gdynianie zeszli na przerwę z trzybramkowym prowadzeniem. Gola strzelił Kacper Skóra, a wspomniany Czubak tym razem asystował. Do przerwy Arka prowadziła 3:0.

Po zmianie stron padła już tylko jedna tylko jedna bramka. Po raz drugi w tym meczu jej autorem był Czubak. To było jego 15. trafienie w tym sezonie ligowym. Arka wygrała 4:0 i zbliżyła się na cztery punkty do drugiego w tabeli Ruchu Chorzów. "Niebiescy" swoje spotkanie z Górnikiem Łęczna rozegrają w niedzielę.

Arka Gdynia - Apklan Resovia Rzeszów 4:0 (3:0)

Bramki: Luan Capanni 5 (k), Karol Czubak 40, 78, Kacper Skóra 45+1