MŚ w Planicy: Triumf Norwegów w sztafecie 4x10 km

Norwegowie wygrali bieg sztafetowy 4x10 km w narciarskich mistrzostwach świata w Planicy.

Norwegowie wygrali bieg sztafetowy 4x10 km w narciarskich mistrzostwach świata w Planicy. Srebro wywalczyli Finowie, a brąz Niemcy. Polacy nie startowali.

Norwegowie w składzie: Hans Christer Holund, Paal Golberg, Simen Hegstad Krueger i Johannes Hoesflot Klaebo bardzo szybko zbudowali przewagę nad rywalami i uzyskali czas 1:32.54,7.

Ich dominacja w tej konkurencji nie podlega dyskusji. Reprezentanci Norwegii wygrali wszystkie męskie sztafety w mistrzostwach świata w ostatnich 22 latach. W Planicy zdominowali także wszystkie dotychczasowe konkurencje - Klaebo wygrał sprint techniką klasyczną i sprint drużynowy techniką dowolną w parze z Golbergiem, a Krueger zdobył złoto w biegu łączonym na 30 km oraz na 15 km techniką dowolną.

Finowie w składzie: Ristomatti Hakola, Iivo Niskanen, Perttu Hyvarinen i Niko Anttola na drugiej zmianie odskoczyli pozostałym reprezentacjom, ale nie zdołali odrobić znaczących strat do złotych medalistów. Byli gorsi o 46,9 s. To pierwszy medal Finlandii w Planicy.

Brąz wywalczyli Niemcy w składzie: Albert Kuchler, Janosch Brugger, Jonas Dobler i Friedrich Moch. Do zwycięzców stracili 59,8 s.

Rozczarowani mogą być Francuzi, którzy w piątek stracili do Norwegów nieco ponad minutę i zajęli czwarte miejsce, a dwa lata temu w Oberstdorfie wywalczyli brąz.

Na sobotę zaplanowano bieg kobiet na 30 km techniką klasyczną. Mistrzostwa świata w Planicy potrwają do niedzieli i zakończą się biegiem mężczyzn na 50 km techniką klasyczną.