Co stoi za sukcesem Dawida Kubackiego? Ojciec skoczka zabrał głos

Zimowe
Co stoi za sukcesem Dawida Kubackiego? Ojciec skoczka zabrał głos
fot. PAP/Grzegorz Momot
Dawid Kubacki brązowym medalistą MŚ w Planicy

Dawid Kubacki został brązowym medalistą mistrzostw świata w skokach narciarskich na dużym obiekcie w słoweńskiej Planicy. O kulisach sukcesu opowiedział w magazynie "Polskie Skocznie" ojciec skoczka – Edward Kubacki.

W piątek podczas mistrzostw świata w Planicy na dużym obiekcie najlepszy okazał się reprezentant gospodarzy – Timi Zajc. Drugi był Ryoyu Kobayashi, a podium zamknął Dawid Kubacki. Konkurs okazał się całkiem udany dla polskich skoczków. Mało brakowało, a medale mistrzostw świata na dużej skoczni odbierali by dwaj reprezentanci Polski, gdyż Kamil Stoch uplasował się na czwartej pozycji. Jak przyznał ojciec Dawida – Edward Kubacki, był to szczęśliwy dzień dla całego teamu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polski skoczek chwalony! "To zwierzę" - Polsat Sport

 

- To bardzo szczęśliwy dzień nie tylko dla mnie, ale dla całej rodziny. Na miejscu jest ze mną także żona, córka z zięciem, wnuczek. Wszyscy jesteśmy tu razem, również z całym teamem Kamila Stocha. Także miał kto kibicować - powiedział Edward Kubacki. 

 

Prowadząca program - Paulina Chylewska, zapytała o to, czy przed konkursem pojawiły się obawy o zdrowie Dawida Kubackiego, bo jak było wiadomo, skoczek w ciągu ostatnich dni zmagał się bólem pleców.

 

- Obawy były. Nie ukrywajmy, przez ostatnie kilka dni chłopak mocno cierpiał, bo te plecy mu dość doskwierały. Co prawda uspokaja, że jest już w miarę wszystko w porządku, ale jednak jeszcze nie do końca. W piątek udowodnił, że potrafi skakać. Zrobił wszystko, co było w jego mocy i ma brązowy medal - stwierdził.

 

Zapytany o to, czy miał okazję rozmawiać z Dawidem po jego sukcesie, pan Edward przyznał, że już osobiście pogratulował synowi.

 

- Widzieliśmy się od razu po tym jak oddał swój drugi skok. Potem, przed tym jak szli na podium, też do nas przyszedł. Gratulowaliśmy mu wszyscy, włącznie z całym teamem - dodał.

 

Edward Kubacki przyznał, że w sobotę wraz z rodziną ponownie będą wspierać skoczków, tym razem w konkursie drużynowym. Również z tym konkursem wiąże on duże nadzieje na kolejny medal dla Polski.

 

- Myślę, że w sobotę chłopcy znowu wywalczą jakiś medal w konkursie drużynowym. Jest na to szansa, biorąc pod uwagę, że w piątek trzech było w dziesiątce. Naprawdę jest moc i myślę, że w sobotę też będziemy cieszyć się z następnego medalu - dodał.

 

Paulina Chylewska wspomniała, że w rozmowach często pada kwestia chemii, która musi być w zespole, by ten odnosił sukcesy. Wskazała, że zdaniem ekspertów w studio, dobra atmosfera w zespole jest jednym z czynników, który przekłada się na wyniki naszych skoczków i pomaga każdemu po kolei w drużynie. Zapytała pana Edwarda czy zgadza się z tą opinią.

 

- Na pewno tak. Jeżeli by tam coś nie grało, nawet między nimi samymi, byłaby jakaś zadra, to coś by się działo. Myślę, że jednak współpraca całego teamu to klucz do sukcesu - stwierdził.

 

Po zakończeniu mistrzostw świata Dawid Kubacki, jak i inni polscy skoczkowie nie mogą liczyć na dłuższy odpoczynek. Jak zaznacza. pan Edward Puchar Świata wkracza w decydującą fazę, a do tego już niedługo zaczyna się cykl Raw Air.

 

- Nie ma już możliwości na dłuższą przerwę, bo zaraz zaczyna się Raw Air. Dawida czeka powrót do kraju i zaraz kolejny wyjazd. Także nie ma już czasu na regenerację czy odpoczynek - przyznał.

 

Całość rozmowy w załączonym materiale wideo.

 

OL, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie